Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Середа, 25 квітня 2018 04:40
Новини: Здоров'я
36624

А.Нагірняк: Паліативної допомоги в Україні потребують сотні тисяч людей, з них близько 20 тис. – діти

А.Нагірняк: Паліативної допомоги в Україні потребують сотні тисяч людей, з них близько 20 тис. – діти

КИЇВ. 8 червня. УНН. Питання паліативної допомоги в Україні є гострим питанням для сотень тисяч людей, які страждають від болю, зокрема. І серед них, близько 20 тис. - це діти. Про це зазначив священнослужитель, голова громадської Ради при МОЗ України по співпраці з Всеукраїнською радою церков і релігійними організаціями Андрій Нагірняк під час Всеукраїнської міжконфесійної конференція "Роль Церков та релігійних організацій у наданні паліативної допомоги. Доступ до знеболення як необхідний компонент опіки", передає УНН.

"Ми розуміємо, що церкви та релігійні організації не можуть мовчати. І з другого боку, ми чудово знаємо, що церкви і релігійні організації багато що роблять у цьому напрямку. І часто так є, що про цю роботу мало знають, і ця робота не є міжконфесійно скоординована, і відповідно ми не можемо перед урядом, державою, громадянським суспільством консолідовано представляти нашу позицію.

Саме тому, для нас є дуже важливо відчувати, що зацікавлені є усі конфесії. Всеукраїнська рада церков і організацій охоплює 19 головний найбільших конфесій України і охоплює десь 95% всіх віруючих. Тому для нас насправді важливою є участь у цьому цьому процесі усіх без винятку", - сказав він.

За словами А. Нагірняка, вирішення питань паліативної допомоги – це не стільки медична проблема, як соціальна.

«Справді, вирішення питань паліативної допомоги – це не стільки медична проблема, як соціальна, і я б додав, що також духовна. Всі ці компоненти мають бути враховані.

Мусимо бути відверті, що далеко не всі священнослужителі є компетентні, зокрема, у питаннях оцінки болю, а також у питаннях механізму доступу до знеболення. Нам треба вміти оцінювати біль, і знати про реальні механізми, якими ми можемо зробити доступним знеболення до того чи іншого пацієнта, до якого ми приходимо як душпастирі, або які звертаються до нас. Це одна із наших соціальних функцій.

З другого боку, - це захист прав пацієнта, захист людської гідності, адвокатування. І власне, на цьому мусимо розуміти свою відповідальність. Це і наше завдання як душпастирів бути достатньо компетентними і в цих питаннях, щоб могти, з одного боку, захистити гідність пацієнтів, допомігши йому отримати доступ до знеболення, з другого боку, через участь у різноманітних заходах і у спілкуванні з місцевими органами влади, з громадськістю, спільно працювати над тим, щоб механізми доступу до знеболення стали дієвими, а не на папері, що, на жаль, ще часто у нас в Україні залишається», - додав він.

Нагадаємо, як повідомляв УНН, у ВООЗ заявили про необхідність надання доступу паліативних хворих до морфіну як первинної медичної допомоги

Також нагадаємо, за словами В. Князевича, у столиці близько 1 тис. дітей не забезпечені паліативною допомогою

На переконання лікаря, експерта з питань паліативної допомоги А. Роханського унеможливила тяжкохворим доступ до знеболення саме каральна наркополітика держави. 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...