Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Пʼятниця, 25 травня 2018 19:57
Новини: Економіка
17550

НБУ очікує зменшення обсягу кредитного портфеля банків цього року

НБУ очікує зменшення обсягу кредитного портфеля банків цього року

КИЇВ. 9 червня. УНН. Національний банк України очікує несуттєвого зменшення обсягу кредитного портфеля банків у 2016 році. Про це йдеться у звіті регулятора щодо фінансової стабільності, передає УНН.

У звіті вказано, що зниження макроекономічних ризиків сприяло частковій нормалізації роботи банківського сектору.

"Довіра до вітчизняних банків поступово відновлюється – приріст гривневих депозитів населення спостерігається із квітня 2015 року, а із грудня зростають валютні депозити. Очікується, що ця тенденція збережеться протягом 2016 року, а депозитна база банків у цілому за рік зросте на 10%", - вказали у НБУ.

Також зазначається, що банківське кредитування буде обмеженим протягом 2016 року, "незважаючи на те, що ліквідність банківського сектору перебуває на історично найвищому рівні".

"Ключові ризики, що стримують відновлення кредитування банками: значне боргове навантаження підприємств, досі слабка платоспроможність більшості секторів економіки та високі юридичні ризики. Операційна прибутковість бізнесу та платоспроможність домогосподарств протягом поточного року мають поліпшитися, що дасть змогу банкам протягом наступних кварталів розгорнути кредитування економіки", - сказано у повідомленні.

Також вказано, що "протягом 2016 року очікується несуттєве зменшення обсягу кредитного портфеля банків з урахуванням ефекту обмінного курсу".

"Протягом 2015 року НБУ здійснив найбільш масштабне і детальне за всю історію діагностичне обстеження найбільших 20 банків, що включало два етапи: перевірку якості активів та стрес-тестування, тобто аналіз спроможності банків протистояти макроекономічним шокам... За результатами діагностичного обстеження встановлено, що 16 банків із найбільших 20 потребували додаткової капіталізації", - йдеться у повідомленні.

Повідомляється, що в поточному році НБУ проводить діагностичне обстеження наступних 40 банків, у реультаті чого буде детально проаналізовано активи 60 банків, на які сукупно припадає понад 97% банківського сектору.

"Якість кредитного портфеля банків у 2015 році була на найнижчому історичному рівні. За результатами діагностичного обстеження частка кредитів 4 категорії (ймовірність дефолту 51% ─ 99%) та 5 категорії (дефолт) у кредитних портфелях 20 найбільших банків становила 53%. Протягом 2016 року банки будуть зобов’язані відображати дійсну інформацію про стан активів, що була або буде виявлена в процесі діагностичного обстеження", - додали у НБУ.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...