Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Понеділок, 25 червня 2018 00:02
Новини: Економіка
14100

Українська влада тисне на єдиного визнаного Європою оператора лотерей – “М.С.Л.”

Українська влада тисне на єдиного визнаного Європою оператора лотерей – “М.С.Л.”

КИЇВ. 15 червня. УНН. Європейська асоціація державних і ТОТО лотерей визнала “М.С.Л.” єдиним українським оператором державних лотерей, діяльність якого відповідає європейським стандартам. Разом з тим, українська влада робить усе можливе, аби вивести “М.С.Л.” з ринку України. Про це повідомила керівник юридичного управління “М.С.Л.” Марина Слободніченко, передає УНН.

За її словами, оцінка Європейської асоціації лотерей є набагато вагомішою та об’єктивнішою для ринку лотерей та суспільства, ніж суб’єктивна думка деяких представників влади, яки виживають “М.С.Л.” з ринку. Тим не менш, працювати в умовах постійного адміністративного тиску, за її словами, вкрай складно.

“Ми дуже пишаємося, насправді, що ми є єдиним оператором держаних лотерей, який має “Сертифікат відповідального відношення до гри”, виданий Європейською асоціацією лотерей. Це для нас і взагалі для лотерейного ринку дуже важливий документ, і дуже важливе визнання нашого підприємства Європою, європейською спільнотою. У той час, коли ми перебуваємо під санкціями і власна держава намагається всеціло нас обмежити у здійсненні діяльності, Європа нас визнає, визнає як в принципі єдиного на такому просторі оператора, який відповідає усім європейським стандартам для того, щоб повноцінно здійснювати цю діяльність”, - повідомила вона.

М.Слободніченко також наголосила, що тиск державних органів проявляється й в системі оподаткування операторів лотерей – при цьому страждають не тільки компанії та гравці, але й Державний бюджет України.

"Це вже триває довгий період часу і є багато підстав це стверджувати. Ті самі моменти з оподаткуванням, коли було необґрунтовано, і по сьогоднішній день залишається цей факт - необґрунтоване трикратне оподаткування операторів державних лотерей. Це призвело до зменшення надходжень до Державного бюджету, адже це фактично призводило до того, що люди відмовлялися грати у державну лотерею. Ніде в світі не існує оподаткування дрібних виграшів. Якщо я виграла 3 грн в лотерею, то з мене мають стягнуть податок з доходів фізосіб і військовий збір з цієї суми. Тобто я заплачу по факту за лотерейний білет більше, ніж отримаю суму виграшу. Це нонсенс і такого у світі не існує. Але чомусь це застосовується у нас в країні до українських операторів лотерей”, - підкреслила вона.

М.Слободніченко припустила, що ситуація на вітчизняному ринку лотерей пов’язана з його переділом і визначенням монополіста.

“Можливо, комусь вигідно створити єдиного монополіста - оператора, під якого це все буде підписано. Такі проекти законів були вже і розглядались вже в комітетах ВР, тому для нас це не було новиною. Друга підстава зачистки такого лотерейного ринку була зі сторони правоохоронних органів, коли рік тому понад 300 судових справ було нами розпочато, коли ми захищали інтереси оператора лотерей, відстоюючи право здійснювати діяльність без ліцензії. Фактично Мінфін на сьогодні своєю бездіяльністю зупиняє лотерейний ринок. Що вони роблять – вони не видають ліцензії операторам лотерей, це породжує свавілля на такому просторі і це дозволяє будь-кому продавати нібито лотереї. Тобто може будь-хто здійснювати таку діяльність без порушень і без притягнення до відповідальності. Це виключно вина Мінфіну на сьогодні у тому, що він створює таку ситуацію”, - пояснила керівник юридичного управління.

Таким чином, за її словами, блокування діяльності оператора лотерей відбувається з різних боків.

“Зараз насправді ми боремося із усіма цими незручностями. Якщо це ще буде продовжуватися надалі, ми фактично не матимемо можливості здійснювати повноцінно свою діяльність. Наші рахунки заблоковані, з іншої сторони ми маємо трикратне оподаткування і з іншої сторони Мінфін не видає ліцензії. З усіх сторін іде блокування діяльності оператора лотерей. Комусь, напевно, це вигідно і комусь вигідно ненадходження коштів до Держбюджету. Із яких це підстав здійснено, можемо тільки здогадуватись”, - зазначила вона.

М.Слободніченко підкреслила, що судові процеси проти державних органів ініційовано лише з метою встановлення справедливості та спростування недостовірних звинувачень на адресу компанії. Разом з тим, якщо суд вирішить стати на бік державних органів, що також не виключено – “М.С.Л.” як і раніше продовжуватиме розіграші найпопулярніших в Україні лотерей.

“Якщо виграємо – ми будемо переможцями. В принципі, ми будемо продовжувати діяльність так, як і продовжуємо на сьогоднішній день. Програш у цій справі насправді нас не лякає, я можу сказати, що ми як продовжували на сьогодні під санкціями свою діяльність з випуску і проведення лотерей, ми її і будемо продовжувати. Тому що санкції саме цей факт нам не заборонили здійснювати. Ми маємо навіть право на сьогодні, будучи під санкціями, отримати ліцензії, якщо Мінфін почне видавати ліцензії операторам лотерей. Тому ці санкції обмежують нас тільки у розпоряджанні власними коштами. Тому програшу ми так само не боїмось. Єдине що ми хочемо – справедливості і хочемо добитися позитивної репутації, позитивного результату вирішення цієї справи, адже це політична справа більше, аніж економічна”, - пояснила вона.

Нагадаємо, “М.С.Л.” вимагає у суді скасування указу Президента "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 2 вересня 2015 року "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)" в частині включення "М.С.Л." до переліку осіб, до яких застосовуються персональні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції).

Як раніше повідомляв УНН, законопроект “Про санкції” не пройшов жодного комітету Верховної Ради та був визнаний Головним науково-експертним управлінням ВР таким, що суперечить Конституції України. Раніше у Міністерстві закордонних справ України повідомили, що під час опрацювання додатків РНБО (список осіб та підприємств, до яких застосовано санкції) документальних підтверджень негативного впливу, так само як й обгрунтування необхідності застосування санкцій до лотерей не було.

“Міністерство закордонних справ не було ініціатором включення українських операторів лотерей до переліку юридичних осіб щодо яких застосовані обмежувальні заходи, та на етапі опрацювання Міністерством проектів додатків до рішення РНБО України "Про застосування персональних спеціальних економічних та обмежувальних заходів (санкцій)“, відповідні позиції у них були відсутні”, — повідомили в МЗС.

На переконання експертів, введення санкцій проти двох (“М.С.Л.” і “Патріот”) з трьох існуючих на ринку операторів лотерей свідчить про те, що вони були застосовані на користь третього оператора лотерей. Таким чином, завдяки антиросійським санкціям та державним службовцям, один із операторів лотерей намагається розправитися зі своїми конкурентами.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...