Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Неділя, 22 квітня 2018 18:14
11724

ООН: у 2015 році один із 113 жителів планети був змушений залишити свою домівку

ООН: у 2015 році один із 113 жителів планети був змушений залишити свою домівку

КИЇВ. 20 червня. УНН. У 2015 році через конфлікти та переслідування було зафіксоване наймасштабніше вимушене переміщення у світі. Через стрімкий ріст його показники сягнули небаченого раніше рівня, зумовивши колосальні людські страждання. Так, один із 113 жителів планети був змушений залишити свою домівку. Про це повідомляє звіт Агентства ООН у справах біженців (UNHCR), який було оприлюднено сьогодні, передає УНН.

Щорічний звіт Агентств ООН у справах біженців (UNHCR) Global Trends повідомляє що близько 65,3 мільйонів людей у світі були переміщеними наприкінці 2015 року, хоча роком раніше ця цифра становила 59,5 мільйонів. Уперше обсяги переміщення перевищили рекордну межу у 60 мільйонів.

"Ця цифра - 65,3 мільйони - включає 3,2 мільйони людей в індустріальних країнах, які станом на кінець 2015 року очікували на рішення щодо надання статусу. Це найвищий із показників, який було коли-небудь зафіксовано Агентством. Ця цифра також включає 21,3 мільйони біженців у світі та 40,8 мільйонів внутрішньо переміщених осіб, які були змушені покинути свої домівки, але лишаються у межах власних держав. Кількість біженців зросла на 1,8 мільйони за рік та є найвищою із початку 90х. Кількість внутрішньо переміщених осіб зросла на 2,6 мільйони і є рекордно високою", - йдеться у звіті.

За даними ООН, якщо порівнювати ці дані із кількістю жителів на планеті, яка перевищує 7 мільярдів, то один із 113 людей у світі буде або шукачем притулку, або ВПО, або біженцем. Це надзвичайно великий ризик, якого раніше не бачили в Агентстві. Загалом, кількість людей, які були змушені залишити свої домівки на сьогодні перевищує населення Великобританії, Франції чи Італії.

У звіті також відзначено, що вимушене переміщення продовжує зростати із середини 90х у більшості регіонів, проте протягом останніх п’яти років швидкість росту збільшилась. Це обумовлено трьома факторами. По-перше, затягуються конфлікти, які зумовлюють переміщення біженців. Так, конфлікти у Сомалі та Афганістані тривають уже більше ніж 30 і 40 років відповідно. По-друге, все частіше виникають нові драматичні ситуації чи погіршується ситуація у існуючих кризах. Так, на сьогодні найгіршою є ситуація у Сирії, але за останні п’ять років з’явилися нові кризи у Південному Судані, Ємені, Бурунді, Україні та ЦАР. По-третє, швидкість із якою відбувається пошук рішень для біженців та внутрішньо переміщених осіб є ганебно низькою із кінця холодної війни. Лише 10 років тому, за даними Агентства, кожну хвилину у середньому 6 людей у світі залишали свою домівку. Сьогодні, цей показник становить 24 особи за хвилину. Це у два рази частіше ніж швидкість людського дихання.

“Все більше людей втікають від війни та переслідувань. Це, саме по собі, викликає стурбованість, однак, фактори, які ставлять біженців у небезпеку, також помножуються. Кожного року на морі гине жахлива кількість біженців та мігрантів. В той час, як на суші, люди, які втікають від війни, стикаються з тим, що їх шлях блокують закриті кордони. Політичний курс у деяких країнах рухається у бік протилежний від надання притулку. Зараз перевірку проходить не лише готовність націй працювати заради біженців, а і їх здатність об’єднатися заради спільної загальнолюдської цілі. І цей дух спільної єдності неодмінно має перемогти”, - зазначив Верховний комісар ООН у справах біженців Філіппо Гранді.

Довідка: Всесвітній день біженців відзначається в кількох країнах 20 червня.
У 2001 році Генеральна Асамблея ООН одноголосно прийняла спеціальну резолюцію — вираз солідарності з Африкою, в якій знаходиться велика кількість біженців, і яка традиційно проявляє до них свою великодушність. Згідно з даною резолюцією Генеральна Асамблея в 2001 році відзначала п'ятдесяту річницю Конвенції про статус біженців 1951 року. Тоді ж Організація африканського єдності (ОАЄ) погодилася з тим, щоб Всесвітній день біженців (en:World Refugee Day) відзначався одночасно з Днем африканських біженців — 20 червня.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...