Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Понеділок, 23 квітня 2018 15:00
Новини: Політика
12780

Україна і Болгарія будуть співпрацювати у галузі молодіжної політики

Україна і Болгарія будуть співпрацювати у галузі молодіжної політики

КИЇВ. 30 червня. УНН. Україна та Болгарія, окрім співробітництва у космічній галузі та сфері подолання катастроф, співпрацюватимуть у сфері молодіжної політики. У рамках офіційного візиту Президента Петра Порошенка до Болгарії під час переговорів делегацій країн було підписано низку двосторонніх документів про співпрацю в різних сферах, передає УНН з посиланням на прес-службу АП.

Зокрема, між Міністерствами молоді та спорту України і Республіки Болгарія було укладено меморандум про співробітництво в молодіжній сфері. Меморандум підписали міністр закордонних справ України Павло Клімкін та міністр молоді та спорту Республіки Болгарія Красен Кралев.

"Це дозволить створити нормативно-правову базу двостороннього співробітництва та розвитку дружніх зв’язків між громадськими молодіжними організаціями, сприятиме поглибленню взаєморозуміння між представниками молодого покоління України та Республіки Болгарія", - сказано у повідомленні.

Як зазначається, документ надасть можливість здійснювати обмін делегаціями та інформацією між молодіжними організаціями, установами, які здійснюють діяльність щодо реалізації державної політики у молодіжній сфері, проводити спільні фестивалі, конференції, тренінги, конкурси, розробляти та реалізовувати спільні проекти у сфері популяризації здорового способу життя молоді, залучення до волонтерської діяльності, розвитку міжкультурного діалогу.

За повідомленням, з метою реалізації меморандуму сторони укладатимуть дворічні плани дій, в яких визначатимуть конкретні види співробітництва та проекти, що будуть реалізовані в цей період.

Крім того, було підписано угоду між Державним космічним агентством України та Болгарською академією наук про співробітництво в рамках космічного експерименту “Іоносат-Мікро” на космічному апараті “Мікросат-М”. Угоду підписали міністр закордонних справ України Павло Клімкін та головний науковий секретар Болгарської Академії Наук Евдокія Пашева.

"Укладення цієї угоди розширить існуючу нормативно-правову базу двостороннього науково-технічного співробітництва в космічній сфері. Імплементація угоди надасть можливість поєднати існуючий в Україні досвід та досягнення в космічній галузі з існуючими у Болгарії можливостями в якості держави — члена ЄС для досягнення взаємоприйнятних цілей за результатами проведення космічного експерименту з використанням техніки вітчизняного виробництва", - повідомили в АП.

Зокрема, як зазначається, документом регламентуються шляхи співпраці сторін з метою організації співробітництва в рамках проведення космічного експерименту на космічному апараті “Мікросат-М” за допомогою розробленого Болгарською академією наук інструментарного комплексу “Iondriftmeter ID-2”, який має стати частиною бортового обладнання “Іоносат-Мікро”.

Крім того, між Кабінетом міністрів України та урядом Республіки Болгарія також укладено угоду про співробітництво в разі виникнення катастроф. Угоду підписали голова Державної служби України з надзвичайних ситуацій Микола Чечоткін та заступник міністра внутрішніх справ Республіки Болгарія Красімір Ципов.

Повідомляється, що укладення угоди створить нормативно-правову базу для двостороннього співробітництва в разі виникнення катастроф, попередження надзвичайних ситуацій та ліквідації їх наслідків, що в подальшому позитивним чином вплине на розвиток двосторонніх відносин із Болгарією та вирішення питань у сфері охорони навколишнього природного середовища.

"Угода сприятиме оперативному і своєчасному наданню взаємної допомоги, здійсненню обміну інформацією з метою запобігання надзвичайним ситуаціям, а в разі їх виникнення — організованому і ефективному вирішенню питання ліквідації їх наслідків. Документ регламентує шляхи співробітництва в разі виникнення катастроф, порядок участі у спільних операціях з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій", - йдеться у повідомленні.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...