Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Пʼятниця, 27 квітня 2018 04:33
14364

Експерти назвали АЗК, чиє дизпаливо гаранує економність - Інститут споживчих експертиз

Експерти назвали АЗК, чиє дизпаливо гаранує економність - Інститут споживчих експертиз

КИЇВ. 12 липня. УНН. Інститут споживчих експертиз перевірив дизельне пальне на українських АЗС та визначив зразки, які не відповідають вимогам якості, передає УНН.

Загалом, експерти ІСЕ дослідили 10 проб дизельного пального на таких АЗК, як WOG (Mustang ДТ), ANP (Energy), КЛО (ДТ Евро), ОККО (ДТ Евро), AMIC (ДТ Евро), ТНК (ДТ Евро), LUXWEN (ДП ЕВРО), БРСМ — Нафта (ДТ Евро), Marshall (ДТ Евро) та SunOil (ДТ Евро).

За даними ІСЕ показник цетанового числа для ДП – є одним із визначальних. Зокрема, чим вище цетанове число, тим економніше дизельне пальне і менша димність при його застосуванні. З усіх проб, найкращий показнит цитановго числа продемонтрувало ДП від мережі АЗК WOG (Mustang ДП) -55,3 одиниці.

На другому місці опинився зразок дизпалива від АЗС LUXWEN (ДП ЄВРО) — 54,4 одиниці.

За показником фракційного складу, який має важливе значення для роботи дизелю, всі відібрані проби продемонстрували хороші результати.

За вмістом сірки у ДП, що є головним “екологічним” показником, усі проби відповідали найвищому рівню Євро-5, проте рекордсменом став зразок WOG “Mustang ДП”, де вміст сірки нараховувався у обсязі всього 3 мг на кг.

А найгірші результати, за даними ICE, отримали проби пального мережі Marshall — 370 мг на кг.

Останній значущий показник, який досліджували в ІСЕ — температура спалаху в закритому тиглі.

"Кращий результат, 70 градусів при нормативі не нижче 55, у палива WOG (Mustang ДП) і ОККО (ДП Євро). А ось у палива, придбаного в мережі Marshall значення було далеко нижче кордону — 47 С 0”, — повідомили експерти ІСЕ.

Нагадаємо, як повідомляв УНН, Інститут споживчих експертиз неодноразово досліджував якість пального на вітчизняних АЗС.

За результатами тестування зразків А-92 на 11 АЗС , експерти констатували, що лідерами якості стали зразки з АЗК WOG, Parallel і КЛО.

Протестувавши А-95 на 9 відомих АЗС ІСЕ виявив неякісний бензин у мережах КЛО, Народна і Ольвія-нафта.

Якісне пальне марки А-95, за висновками експертів, продають на АЗК WOG, БРСМ-Нафта, ОККО та ANP.

Провівши дослідження альтернативного пального (біопальне), в ІСЕ дійшли висновку, що найбільш якісне — продається на АЗК “WOG”.

На другому місці опинилося біопаливо АЗС КЛО та БРСМ-нафта.

Дослідження, зокрема, показало практичну відсутність шкідливих речовин (0,3% бензолу і 10% ароматики) у “заводському” паливі 95 есо + від мережі АЗК “WOG”.

Дослідивши якість 10 проб дизпального палива на 8 АЗК, в ІСЕ повідомили, що неякісне ДП продають мережі MC Oil card і Sun Oil.

За підсумками тесту, якісне дизпаливо можна придбати на АЗК WOG, ANP, КЛО, LUXWEN, OKKO та Parallel.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...