Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Субота, 24 березня 2018 21:58
Новини: Політика
11376

Україна накопичує небезпечні для життя пестициди, бо не може вивезти їх на утилизацію закордон

Україна накопичує небезпечні для життя пестициди, бо не може вивезти їх на утилизацію закордон

Остап Семерак

КИЇВ. 13 липня. УНН. Велика кількість непридатних та небезпечних пестицидів та агрохімікатів продовжує зберігатись на території українських міст ще з Радянських часів. Проте ані Мінприроди, ані інші профільні органи не мають можливості вирішити питання їх утилізації за кордоном. Про це міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак доповів прем’єр-міністру під час засідання Кабміну, передає УНН.

“Велика кількість непридатних пестицидів та агрохімікатів ще з Радянських часів продовжує зберігатись на території українських міст. Володимир Борисович, Ви мені давали доручення після спілкування з мером міста Шостка про існування такої проблеми. Хочу сказати що ця проблема існує не тільки у місті Шостка Сумської області, але і в інших містах, і селах.

На відкритих ділянках потрапляє в грунт і отруюють собою підземні води, річки і озера. На жаль, Мінприроди і профільні органи на сьогодні не мають можливості вирішувати ці питання у зв’язку із тим що у 2014 році єдиній компанії на території України була видана ліцензія на утилізацію непридатних пестицидів, агрохімікатів, яка фактично не працює”, - зазначив О.Семерак.

Ця компанія, за його словами, зареєстрована в Житомирській області. Проте Мінприроди навіть не може її перевірити.

“Не маючи можливості здійснювати перевірку даного підприємства, Мінприроди не має права видавати дозвіл на транскордонні перевезення відходів пестицидів за межі території України. Це відповідно до Базельської конвенції, яку Україна підписала і ратифікувала. Ця заборона стосується абсолютно всіх населених пунктів України. І ні Шостка, ні інші міста не можуть вивезти ці небезпечні для природи і людського життя відходи для належної утилізації”, - заявив міністр.

Відсутність ліцензійних умов впродовж року, за інформацією О.Семерака, призвела до хаосу у сфері утилізації небезпечних відходів та створенню небезпеки для життя людей.

“Я не хотів згадувати, але напевно варто згадати в тому числі і повідомлення в ЗМІ, коли на сміттєзвалищах твердих побутових відходів знаходили інфіковані шприци чи залишки післяопераційної назвемо так діяльності і це серйозна загроза для життя і діяльності людей. Ми хотіли б звернути на це увагу”, - наголосив міністр.

Нагадаємо, міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак визнав наявність екологічної проблеми з утилізацією небезпечних відходів в країні.

Як раніше повідомляв УНН, аудит Рахункової палати засвідчив невиконання Україною вимог Базельської Конвенції (контроль за перевезенням небезпечних відходів). Зокрема аудитори виявили, що контейнери з небезпечними відходами на кордоні України не пломбуються, а відтак що завозять в Україну і як саме перевозять територією держави – невідомо

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...