Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Неділя, 18 березня 2018 23:48
Новини: Політика
20592

Рада відправила на повторне друге читання законопроект про НКРЕКП

Рада відправила на повторне друге читання законопроект про НКРЕКП

КИЇВ. 14 липня. УНН. Верховна Рада відправила на повторне друге читання законопроект про Нацкомісію регулювання електроенергетики та комунальних послуг. За відповідне рішення проголосували 245 народних депутатів, передає кореспондент УНН.

Закон встановлює, що Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, є постійно діючим незалежним державним колегіальним органом, метою діяльності якого є державне регулювання, моніторинг та контроль за діяльністю суб’єктів господарювання у сферах енергетики та комунальних послуг. До складу комісії згідно до закону будуть входити 7 осіб включно з головою. Їхнє призначення відбувається на конкурсних засадах. При цьому депутати відмовилися звільняти достроково діючи склад комісії.

Передбачається, що члени комісії, інші посадові особи комісії діють незалежно. Будь-які письмові чи усні вказівки, розпорядження, доручення органу державної влади, іншого державного органу, органу місцевого самоврядування, їх посадових та службових осіб, суб’єктів господарювання, політичних партій, громадських об’єднань, професійних спілок, чи їх органів, а також інших осіб, що стосуються виконання членами комісії, його посадовими особами своїх функцій і повноважень відповідно до закону, є незаконним впливом.

Встановлюється, що проекти рішень комісії повинні обговорюватися у відкритому режимі.

Законом також визначаються повноваження НКРЕКП. Серед них: накладання стягнень на енергетичні компанії у вигляді штрафів, зупинення дії ліцензійного законодавства у сфері енергетики та комунальних послуг, можливість здійснення перевірок названих компаній.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НКРЕКП підвищила тариф на теплоенергію для населення з 1 липня

При цьому встановлюється відповідальність комісії за збитки завдані його діями чи бездіяльністю суб’єктам господарювання.

Зазначається, що рішення комісії можуть бути оскаржені. При цьому оскарження не зупиняє їхнього виконання.

Передбачається щорічний звіт комісії перед парламентом. Зазначається, що регулятор щорічно, до 1 квітня року, наступного за звітним, подає до Верховної Ради України звіт про свою діяльність, звіт про використання коштів.

Також вносяться зміни до закону про теплопостачання, якими передбачається, що тарифи на виробництво теплової енергії, у тому числі на теплоелектроцентралях, теплоелектростанціях, атомних електростанціях і когенераційних установках та установках з використанням нетрадиційних або поновлюваних джерел енергії, на транспортування та постачання теплової енергії встановлюються національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, та органами місцевого самоврядування у межах повноважень, визначених законодавством.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...