Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Четвер, 26 квітня 2018 03:34
Новини: Економіка
11136

Збиток природоохоронному середовищу за півроку завдано майже на 430 млн грн

Збиток природоохоронному середовищу за півроку завдано майже на 430 млн грн

КИЇВ. 22 липня. УНН. Загальна сума розрахованих збитків, заподіяних державі внаслідок порушення вимог природоохоронного законодавства становить 427 млн. 539 тис. гривень. Про це повідомили у Державній екологічній інспекції України, передає УНН.

При цьому, Державній екологічній інспекції вдалося відшкодувати збиток державі лише на 5%.

“Сума шкоди, нанесена невстановленими особами склала 81 млн. 591 тис. гривень.

З метою відшкодування збитків‚ пред'явлено претензій та позовів на загальну суму 346 млн. 187 тис. гривень.

Стягнуто претензій та позовів (з урахуванням раніше пред'явлених) на загальну суму 21 млн. 337 тис. гривень”, - йдеться у звіті Державної екологічної інспекції.

Нагадаємо, на минулому тижні уряд затвердив нові ліцензійні умови для підприємств, що займаються або хочуть займатися в Україні утилізацією небезпечних відходів. Проте як і раніше, для отримання такої ліцензії підприємству не потрібно реально підтверджувати наявність необхідного обладнання та потужностей – достатньо вказати їх суто формально у документах. При цьому перевірки достовірності данних ніхто не здійснює, ліцензії видають в Мінекології впродовж 5 днів лише на підставі інформації, наданої таким підприємством-претендентом на ліцензію.

Раніше міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак повідомив, що перевірити підприємства, які претендують на отримання ліцензії у сфері поводження з небезпечними відходами на реальну відповідність вимог – неможливо.

Законотворці не надали Мінекології повноважень на здійснення таких перевірок перед тим як видавати ліцензію.Законопроекти, які були подані до Верховної Ради з визначенням таких повноважень для Мінекології були провалені народними депутатами.

Сам автор законопроектів – народний депутат, Голова підкомітету ВР з питань державної політики у сфері поводження з відходами Сергій Тригубенко пояснив, які наслідки має ігнорування депутатами сфери поводження з небезпечними відходами та виробництвом особливо небезпечних хімречовин.

“Сьогодні, якщо виходити з того, що затвердив КМУ, то орган ліцензування, тобто Мінекології, не матиме юридичних підстав перевірити, чи дійсно підприємство, яке подається на ліцензію, має для роботи з відходами всю необхідну матеріально-технічну базу.

Ми знову топчемося на місці, бо процедура ліцензування наразі залишається суто формальною. Виходить, що достовірність даних, які про себе будуть подавати суб’єкти господарювання для отримання ліцензії, ніхто не перевірятиме. Ліцензії будуть видавати просто “наосліп”, — пояснив він.

На переконання політика, для вирішення цієї проблеми необхідно запровадити перевірку фактичної наявності матеріально-технічної бази підприємств, які мають намір отримати ліцензію на утилізацію небезпечних відходів.

“Якщо цього не зробити, ми отримаємо ситуацію, коли нові ліцензійні умови сприятимуть пануванню на ринку недобросовісних та охочих до наживи підприємців. Мінекології, як і раніше, залишиться без важелів впливу.

Користуючись безкарністю, ліцензіати, які не мають необхідної матеріально-технічної бази для поводження з небезпечними відходами, і надалі відправлятимуть надзвичайно небезпечні хімічні речовини на сміттєзвалища та у посадки, а сплачені бізнесом гроші — собі в кишеню.

Але ж треба розуміти, що потрапляння токсичних речовин не на утилізацію, а, наприклад, на звалище призведе до забруднення ґрунтів, підземних вод, рослинності, водоймищ. І, як наслідок, — до отруєння навколишнього середовища та організму людини. Особливість цієї сфери така, що наслідки можуть відчуватись не лише сучасниками, а й майбутніми поколіннями”, — наголосив він.

При цьому С.Тригубенко повідомив про існування потужного лобі на ринку, яке за будь-яку ціну намагається втримати ринок у хаосі.

“Це лобі сьогодні робить все, аби не витрачатися на утилізацію небезпечних відходів, а лише робити вигляд, що вони там щось утилізують.

Це лобі я відчув і на собі також. За весь час, поки я домагаюсь встановлення відповідного до європейського, цивілізованого підходу у цій сфері, чого тільки я не прочитав про себе у ЗМІ, які спеціалізуються на розповсюдженні начебто компроматів. Але я до цього ставлюсь спокійно, нехай пишуть собі скільки їм заманеться. У будь-якому випадку, я не маю намірів зупиняти свою роботу у цьому напрямку”, — сказав С.Тригубенко.

Нагадаємо, Україна не виконала вимоги Базельської Конвенції ( щодо контролю за перевезенням небезпечних відходів)

Аудитори Рахункової палати провели перевірку і виявили, що небезпечні відходи через кордон України перевозять без опломбування. Відтак, що завозять в Україну і як саме перевозять територією держави – невідомо

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...