Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Середа, 26 жовтня 2016 09:42
youtube

На Кільцевій дорозі столиці виявлено склад токсичних відходів

На Кільцевій дорозі столиці виявлено склад токсичних відходів

КИЇВ. 28 липня. УНН. На Кільцевій дорозі столиці можна придбати не лише токсичну тару з-під гербіцидів, яка підлягає обов’язковій утилізації, а й отруїтися концентрованою дозою ртуті, що міститься в люмінесцентних лампах, які в свою чергу зберігаються в ангарах та покинутих будівлях. В цьому переконалися журналісти УНН під час власного розслідування.

Так, в Україні досі не встановлено жорсткий контроль за сферою утилізації небезпечних відходів. Проблеми із чистотою довколишнього середовища в Україні не є секретом ні для експертів, ні для політиків, ні для самих громадян.

Неодноразово у коментарях УНН народні депутати та екологи повідомляли, що екологічну ситуацію в Україні слід визнати за катастрофічну.

Зокрема, за словами члена-кореспондента НААНУ, заслуженого діяча науки і техніки України Олександра Бондаря, на сьогодні в Україні накопичено 650-670 млн тонн небезпечних відходів першого та третього класу небезпеки.

У свою чергу Голова правління асоціації підприємств у сфері поводження з небезпечними відходами Кирило Косоуров у коментарі УНН наголошував на тому, що небезпечні відходи можна знайти навіть в приватних ангарах.

Водночас, міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак визнав екологічну проблему із утилізацією небезпечних відходів.

Усі ці фактори стали причиною зацікавленості журналістів УНН у відповідному розслідуванні.

Відвідавши лише одне місце збуту небезпечних відходів, журналісти УНН переокналися у тому, що токсичні та отруйні товари вільно знаходяться в обігу, створюючи небезпеку для здоров’я людей.

Зокрема, журналістам УНН вдалося придбати тару з-під гербіцидів, яка має ІV рівень небезпеки

За словами продавця “отрути”, придбати можна як пусту тару, так і наповнену непридатними до використання гербіцидами. Якщо ж речовина покупцю не потрібна, вона виливається просто посеред будівлі.

Окрім тари, на складі продавця журналісти також помітили використані люмінесцентні лампи. Якщо випадково розбити одну таку лампу, то вміст ртуті в повітрі в 160 разів перевищить гранично допустиму її концентрацію. Ртуть, потрапляючи до організму людини, накопичується та залишається там на все життя.

При цьому, ртуть здатна впливати не тільки на фізичний стан людини, а й психічний. Під впливом незначних концентрацій людина втрачає працездатність, не може зосередитися, відчуває постійні головні болі та дратівливість, погано спить. Вплив більших концентрацій здатен повністю зруйнувати особистість: людина не може зрозуміти сита вона чи голодна, в хорошому настрої чи поганому. При сильних отруєннях ртуті незначний тремор пальців та рук може перерости в цілковитий розлад роботи м’язів.

Нагадаємо, раніше у столиці знайшли звалище небезпечних люмінесцентних ламп.

На Черкащині виявлено звалище відходів з м’ясокомбінату, яке може спровокувати масові інфекції в регіоні.

Загалом, за оцінками експертів, сфера поводження з небезпечними відходами в Україні державою не контролюється та є джерелом наживи для недобросовісних підприємців. При цьому, постраждалою стороною завжди є населення.

Зокрема, Україна не виконала вимоги щодо Базельської Конвенції про контроль за транскордонними перевезеннями небезпечних відходів та їх видаленням. Згідно з аудитом Рахункової палати України, небезпечні відходи завозяться, транспортуються і вивозяться з країни практично безконтрольно.

Наприклад, вантажі з небезпечними відходами на кордоні з Україною не проходять опломбування, а отже проконтролювати подальшу долю небезпечних відходів на території України неможливо.

У липні поточного року Кабмін затвердив ліцензійні умови для підприємств, які займаються або ж планують займатися утилізацією небезпечних відходів. Так, для отримання ліцензії на такий вид діяльності, підприємству-претенденту досить документально повідомити Мінекології про те, що для цього у них є все необхідне обладнання і потужності. І вже через 5 днів Мінекології видасть такому підприємству ліцензію.

При цьому, ні Мінекології, ні будь-який інший орган влади не перевірятиме достовірність зазначених даних. Основний критерій - щоб зазначена підприємством інформація збігалася з вимогами затверджених ліцензійних умов.

В результаті такої формальної процедури, за словами експертів, ліцензії видаються підприємствам "наосліп", і ті замість утилізації небезпечних відходів, зберігають їх в кращому випадку в ангарах поблизу місць соціальної активності (проживання, роботи і тд), створюючи таким чином загрозу не тільки навколишньому середовищу, а й здоров'ю людей. 

Джерело: УНН
Loading...
Loading...
SELECTORNEWS - покупка, обмен и продажа трафика
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...