Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Вівторок, 19 червня 2018 14:09
23250

На Кільцевій дорозі столиці виявлено склад токсичних відходів

КИЇВ. 28 липня. УНН. На Кільцевій дорозі столиці можна придбати не лише токсичну тару з-під гербіцидів, яка підлягає обов’язковій утилізації, а й отруїтися концентрованою дозою ртуті, що міститься в люмінесцентних лампах, які в свою чергу зберігаються в ангарах та покинутих будівлях. В цьому переконалися журналісти УНН під час власного розслідування.

Так, в Україні досі не встановлено жорсткий контроль за сферою утилізації небезпечних відходів. Проблеми із чистотою довколишнього середовища в Україні не є секретом ні для експертів, ні для політиків, ні для самих громадян.

Неодноразово у коментарях УНН народні депутати та екологи повідомляли, що екологічну ситуацію в Україні слід визнати за катастрофічну.

Зокрема, за словами члена-кореспондента НААНУ, заслуженого діяча науки і техніки України Олександра Бондаря, на сьогодні в Україні накопичено 650-670 млн тонн небезпечних відходів першого та третього класу небезпеки.

У свою чергу Голова правління асоціації підприємств у сфері поводження з небезпечними відходами Кирило Косоуров у коментарі УНН наголошував на тому, що небезпечні відходи можна знайти навіть в приватних ангарах.

Водночас, міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак визнав екологічну проблему із утилізацією небезпечних відходів.

Усі ці фактори стали причиною зацікавленості журналістів УНН у відповідному розслідуванні.

Відвідавши лише одне місце збуту небезпечних відходів, журналісти УНН переокналися у тому, що токсичні та отруйні товари вільно знаходяться в обігу, створюючи небезпеку для здоров’я людей.

Зокрема, журналістам УНН вдалося придбати тару з-під гербіцидів, яка має ІV рівень небезпеки

За словами продавця “отрути”, придбати можна як пусту тару, так і наповнену непридатними до використання гербіцидами. Якщо ж речовина покупцю не потрібна, вона виливається просто посеред будівлі.

Окрім тари, на складі продавця журналісти також помітили використані люмінесцентні лампи. Якщо випадково розбити одну таку лампу, то вміст ртуті в повітрі в 160 разів перевищить гранично допустиму її концентрацію. Ртуть, потрапляючи до організму людини, накопичується та залишається там на все життя.

При цьому, ртуть здатна впливати не тільки на фізичний стан людини, а й психічний. Під впливом незначних концентрацій людина втрачає працездатність, не може зосередитися, відчуває постійні головні болі та дратівливість, погано спить. Вплив більших концентрацій здатен повністю зруйнувати особистість: людина не може зрозуміти сита вона чи голодна, в хорошому настрої чи поганому. При сильних отруєннях ртуті незначний тремор пальців та рук може перерости в цілковитий розлад роботи м’язів.

Нагадаємо, раніше у столиці знайшли звалище небезпечних люмінесцентних ламп.

На Черкащині виявлено звалище відходів з м’ясокомбінату, яке може спровокувати масові інфекції в регіоні.

Загалом, за оцінками експертів, сфера поводження з небезпечними відходами в Україні державою не контролюється та є джерелом наживи для недобросовісних підприємців. При цьому, постраждалою стороною завжди є населення.

Зокрема, Україна не виконала вимоги щодо Базельської Конвенції про контроль за транскордонними перевезеннями небезпечних відходів та їх видаленням. Згідно з аудитом Рахункової палати України, небезпечні відходи завозяться, транспортуються і вивозяться з країни практично безконтрольно.

Наприклад, вантажі з небезпечними відходами на кордоні з Україною не проходять опломбування, а отже проконтролювати подальшу долю небезпечних відходів на території України неможливо.

У липні поточного року Кабмін затвердив ліцензійні умови для підприємств, які займаються або ж планують займатися утилізацією небезпечних відходів. Так, для отримання ліцензії на такий вид діяльності, підприємству-претенденту досить документально повідомити Мінекології про те, що для цього у них є все необхідне обладнання і потужності. І вже через 5 днів Мінекології видасть такому підприємству ліцензію.

При цьому, ні Мінекології, ні будь-який інший орган влади не перевірятиме достовірність зазначених даних. Основний критерій - щоб зазначена підприємством інформація збігалася з вимогами затверджених ліцензійних умов.

В результаті такої формальної процедури, за словами експертів, ліцензії видаються підприємствам "наосліп", і ті замість утилізації небезпечних відходів, зберігають їх в кращому випадку в ангарах поблизу місць соціальної активності (проживання, роботи і тд), створюючи таким чином загрозу не тільки навколишньому середовищу, а й здоров'ю людей. 

Джерело: УНН
Теги: відходи
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...