Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Понеділок, 23 квітня 2018 17:04
Новини: Політика
14556

Нардеп запропонував введення особливого правового режиму для збереження майна ХТЗ

Нардеп запропонував введення особливого правового режиму для збереження майна ХТЗ

Господарський суд Харківської області затвердив план санації Харківського тракторного заводу. План санації передбачає не тільки першочергові виплати заборгованості російським компаніям, але і мораторій на стягнення інших боргів.

Зокрема, борг ХТЗ перед бюджетом України на 400 млн грн віднесений в четверту чергу. А це означає, що поки не розрахуються з росіянами, зокрема “НН Капіталом”, бюджет України нічого не отримає, навіть незважаючи на рішення касаційного суду про стягнення вказаної суми. Такий план санації затвердив суддя Господарського суду Харківської області Володимир Яризько. План санації також може бути використаний як інструмент для продажу активів і частини власності заводу.

КИЇВ. 28 липня. УНН. Для того, аби зберегти майно українського стратегічного підприємства, народний депутат Ігор Луценко запропонував ввести особливий правовий режим, повідомляє УНН.

Крім того він наголосив на необхідності продовження арешту майна заводу, який наразі певні зацікавлені особи намагаються зняти у судовому порядку.

“Якщо держава тут є правоздатною, то дійсно арешт треба тримати”, - наголосив він.

Також політик зауважив, що є практика воєнного стану і введення особливого правового режиму.

“Насправді є практика воєнного стану – запровадження певного правового режиму, котрий вводиться тоді коли у нас є якийсь військовий конфлікт чи його навіть загроза. У даному випадку елементом цього стану мав би бути інший порядок управління так званими стратегічними підприємствами. Звісно там має бути мораторій на будь-які дії, котрі можуть перешкодити їм виконувати свою стратегічну функцію – виробництво, ремонт...

Тобто не залежно від форми влади, від того хто є власник, тут нас це не має зацікавлювати. Там має сидіти управляючий від держави і забезпечувати, аби замовлення виконувались. Але повторююсь цей правовий режим наша влада не хоче застосовувати”, - наголосив він.

Нагадаємо, ХТЗ перебував у процедурі банкротства. За даними ЗМІ, комітет кредиторів складався з юридичних осіб, які відповідно до повідомлень в пресі, контролюються структурами з орбіти російського бізнесмена Олега Дерипаски.

Нещодавно суддя Господасрького суду Харківської області В.Яризько затвердив план санації.

Згідно з планом санації ХТЗ, кошти першочергово отримають росіяни.

Так, компанії “НН Капітал” (“ГАЗ Капітал”) мають виплатити 340 млн грн протягом 15 років рівними щокваратльними платежами, починаючи здійснення платежів не пізніше 2020 року. Згідно з російським реєстром юридичних осіб, “НН Капітал” має через низку компаній прямий зв’язок з Державним комітетом Російської Федерації з управління державним майном.

Так, одним із засновинків “НН Капітал” є ТОВ "РУССКИЕ АВТОБУСИ-ГРУПА ГАЗ", засновником якого в свою чергу є відкрите акціонерне товариство “ГАЗ”. Засновником (учасником) акціонерного товариства “ГАЗ” є Державний комітет Російської Федерації з управління державним майном.

За даними російських ЗМІ, “ГАЗ Капітал” входить до фінансово промислової групи компаній, які контролюються або входять до сфери бізнес-інтересів російського бізнесмена Олега Дерипаска.

Крім того, претендувати на першочергову виплату боргів, згідно плану санації та мирової угоди, буде компанія “Торговий дім ВАТ “Харківський тракторний завод”, бенефіціаром якої є кіпрська “ТЕХБЕСТ ЛІМІТЕД”. Вказаній компанії має бути перераховано 200 млн грн у той же самий період, що і російській “ГАЗ Капітал”.

Варто зазначити, що вимоги державних органів України щодо погашення заборгованості визначено у четвертій черзі. Це означає, що Харківський тракторний завод почне розраховуватися з державою лише з 2035 року, після того як розпочне виплати російській компанії “НН Капітал” і кіпрській - “ТЕХБЕСТ ЛІМІТЕД”. 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...