Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Субота, 21 квітня 2018 09:41
Новини: Політика
16236

Президент увів у дію рішення РНБО щодо розвитку ОПК України (доповнено)

Президент увів у дію рішення РНБО щодо розвитку ОПК України (доповнено)

Петро Порошенко

КИЇВ. 3 серпня. УНН. Президент Петро Порошенко увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України щодо заходів з розвитку оборонно-промислового комплексу України, підписавши відповідний указ, передає УНН з посиланням на прес-службу Глави держави.

"Рада національної безпеки і оборони України розглянула комплекс питань, пов’язаних зі станом справ в оборонно-промисловому комплексі, та зростання обсягів завдань із переоснащення Збройних сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань сучасним і модернізованим озброєнням та військовою технікою в умовах агресії Російської Федерації", - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, на основі вивчення зазначених питань РНБО доручила Кабінету міністрів України забезпечити у місячний строк розроблення та внесення на розгляд Верховної Ради змін до закону України "Про ліцензування видів господарської діяльності" щодо ліцензування господарської діяльності з розроблення, виготовлення, реалізації, ремонту, модернізації та утилізації озброєння.

"У тримісячний строк уряд має розробити, зокрема, проекти законів України щодо забезпечення сприятливих умов для залучення іноземних інвестицій в оборонно-промисловий комплекс шляхом утворення спільних підприємств; особливостей діяльності у сфері розроблення та виробництва озброєння і військової техніки; підтримки авіаційної промисловості, передбачивши заходи з оподаткування операцій з увезення на митну територію України літаків іноземного виробництва за договорами оперативного лізингу та встановлення обмежувального ввізного мита на літаки іноземного виробництва, що перебували в експлуатації понад 5 років, якщо аналоги таких літаків виробляються в Україні; сприяння здешевленню вартості довгострокових кредитів шляхом субсидування з Державного бюджету України частини витрат на сплату відсотків за кредитами, отриманими в українських фінансових установах для серійного виробництва українських літаків, модернізації та технічного переоснащення авіабудівних підприємств", - сказано у повідомленні.

Уряду також доручено у місячний строк підготувати та затвердити Державну цільову програму реформування та розвитку оборонно-промислового комплексу на період до 2020 року. Крім того, мають бути затверджені до 1 січня 2017 року основні напрямки розвитку озброєння та військової техніки на довгостроковий період, додали в АП.

Кабінету міністрів, як повідомляється, доручено передбачати у проектах Державного бюджету України на 2017 та наступні роки фінансування у повному обсязі державних цільових програм у сфері розвитку озброєння і військової техніки та оборонно-промислового комплексу.

"Рішенням РНБО уряду доручено розглянути питання щодо списання заборгованості державного підприємства "Суднобудівний завод імені 61 комунара" за спожиту електроенергію перед публічним акціонерним товариством "Миколаївобленерго" та забезпечити у подальшому постачання електроенергії на підприємство з метою забезпечення виконання ним державного оборонного замовлення з відновлення технічної готовності кораблів Військово-морських сил Збройних сил України та Державної прикордонної служби України, які залучаються до бойового чергування та участі у міжнародних заходах", - йдеться у повідомленні.

Також зазначається, що Міністерству економічного розвитку і торгівлі України, Міністерству оборони України, Державному космічному агентству України та Державному концерну "Укроборонпром" доручено розробити та затвердити до 20 вересня 2016 року "дорожню карту" реформування системи стандартизації та технічного регулювання у сфері розроблення та виробництва продукції оборонного призначення.

Контроль за виконанням рішення Ради національної безпеки і оборони України, введеного в дію цим указом "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 20 травня 2016 року "Про заходи з розвитку оборонно-промислового комплексу України", покладено на секретаря Ради національної безпеки і оборони України.

Джерело: УНН
Теги: РНБО, ОПК
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...