Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Четвер, 26 квітня 2018 09:15
11568

У Києві знов виявили отруйні люмінесцентні лампи посеред спального району

КИЇВ. 3 серпня. УНН. В урочищі між вулицями Ольжича та Бугорною еко-волонтери виявили звалище небезпечних відходів, повідомляє УНН з посиланням на Facebook сторінку громадської організації “EcoUkraineTeam”.

Зокрема, на звалищі було знайдено відходи 1, 2 та 3 класів небезпеки: холодильник, ртутні лампи, уламки автомобільного акумулятора.

“Під час візиту до урочища, яке знаходиться між вул. Ольжича та вул. Бугорною була виявлена гидка картина. Посеред спального району столиці розкидано усілякий непотріб. Особливо кинулися у очі холодильник, ртутні лампи та уламки автомобільного акумулятора. Справа у тому, що згадані речі належать до небезпечних відходів:

ртутні лампи – 1 клас небезпеки;

автомобільний акумулятор – 2 клас небезпеки. (На звалищі з акумулятора витягнений свинець, а електроліт злитий. На жаль, є вірогідність того, що злитий тут поруч);

холодильник – це електричні відходи, які класифікуються як 3 клас небезпеки;

Термін розкладу такого відходу обліковується тисячоріччями. У складі холодильника присутній фреон, який руйнує озоновий захист Землі”, - повідомили в громадській організації.

Таке ставлення до природи та відходів, за словами Голови асоціації підприємств у сфері поводження із небезпечними відходами Кирила Косоурова, продиктоване двома факторами: відсутність збалансованої системи поводження з відходами та низькою культурою частини населення.

“На жаль, це не поодинокий випадок людської халатності, яка має незворотні наслідки. Більше того, прикро констатувати, але зважаючи на останні новини, очевидно, що наша столиця як і країна загалом перетворюється на одне велике сміттєзвалище.

При чому сміттєзвалище не лише побутових, а й небезпечних відходів. І це, до речі, вагомий фактор, який може перешкодити подальшій євроінтеграції нашої країни. ЄС має досить суворі вимоги до країн щодо дотримання природоохоронних заходів та стандартів”, - наголосив він.

К.Косоуров також закликав міністра екології та природних ресурсів Остапа Семерака взяти ситуацію під свій особистий контроль.

Крім того, до громадської організації запрошуються усі небайдужі громадяни країни.

“Ми шукаємо еко волонтерів задля оперативного реагування на екологічні лиха. Ми очікуємо від ВАС оперативну інформ цію щодо екологічних проблем, аварій, порушень за контактами: 063 3 400 500, повідомлення в Facebook групи ‪#‎EcoUkraineTeam‬, особисті повідомлення, [email protected] Ми маємо відстоювати наші права всіма доступними законами шляхами", - йдется на Facebook сторінці групи.

Нагадаємо, у столиці впродовж лише декількох місяців було виявлено стихійні сміттєзвалище з небезпечними відходами, зокрема люмінесцентними лампами.

Так, отруйні лампи було знайдено у Святошинському районі та на Кільцевій дорозі столиці.

Довідка УНН. Якщо випадково розбити одну таку лампу, то вміст ртуті в повітрі в 160 разів перевищить гранично допустиму її концентрацію. Ртуть, потрапляючи до організму людини, накопичується та залишається там на все життя.

При цьому, ртуть здатна впливати не тільки на фізичний стан людини, а й психічний. Під впливом незначних концентрацій людина втрачає працездатність, не може зосередитися, відчуває постійні головні болі та дратівливість, погано спить. Вплив більших концентрацій здатен повністю зруйнувати особистість: людина не може зрозуміти сита вона чи голодна, в хорошому настрої чи поганому. При сильних отруєннях ртуті незначний тремор пальців та рук може перерости в цілковитий розлад роботи м’язів.

Нагадаємо, у липні поточного року Кабмін затвердив ліцензійні умови для підприємств, які займаються або ж планують займатися утилізацією небезпечних відходів. Так, для отримання ліцензії на такий вид діяльності, підприємству-претенденту досить документально повідомити Мінекології про те, що для цього у них є все необхідне обладнання і потужності. І вже через 5 днів Мінекології видасть такому підприємству ліцензію.

При цьому, ні Мінекології, ні будь-який інший орган влади не перевірятиме достовірність зазначених даних. Основний критерій - щоб зазначена підприємством інформація збігалася з вимогами затверджених ліцензійних умов.

В результаті такої формальної процедури, за словами експертів, ліцензії видаються підприємствам "наосліп", і ті замість утилізації небезпечних відходів, зберігають їх в кращому випадку в ангарах поблизу місць соціальної активності (проживання, роботи і тд), в гіршому – на стихійних сміттєзвалищах, створюючи таким чином загрозу не тільки навколишньому середовищу, а й здоров'ю людей. 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...