Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Четвер, 19 квітня 2018 21:11
Новини: Здоров'я
17400

МОЗ: якість надання паліативної допомоги залежить від кількості відпущених пацієнтам опіоїдних ліків

МОЗ: якість надання паліативної допомоги залежить від кількості відпущених пацієнтам опіоїдних ліків

КИЇВ. 5 серпня. УНН. Якість надання паліативної допомоги у МОЗ пропонують визначати, зокрема, і на основі кількісних показників відпуску опіоїдних препаратів. Про це йдеться у проекті Стратегії розвитку паліативної допомоги до 2027 року, котрий запропоновано до громадського обговорення, передає УНН.

«Оцінку реалізації стратегії пропонується проводити, в тому числі, з урахуванням показників кількості відпущених опіоїдів по госпітальним і аптечних відпусках, кількості отриманих опіодів на території адміністративної одиниці, кількості аптек в області/місті, які мають ліцензію на здійснення діяльності, пов'язаної з обігом наркотичних, психотропних речовин і прекурсорів, а також з урахуванням летальності на лікарняному ліжку і відповідності призначень по лікуванню болю затвердженим клінічним протоколом», - зазначається у документі.

Запропонована Стратегія розвитку паліативної допомоги в Україні передбачає створення мережі профільних центрів паліативної допомоги, а також пропонує комплексно врегулювати організаційні основи надання паліативної допомоги на рівні відповідальних міністерств і відомств, до компетенції яких входять питання, пов'язані з наданням паліативної допомоги.

Нагадаємо, що серед основних причин, що стоять на заваді розвитку паліативної допомоги, у ВООЗ назвали надмірні обмеження на доступ до опіоїдних ліків.

За даними експертів, хворі в Україні помирають у муках через стереотипне мислення лікарів

Адже медики все ще бояться виписувати нарковмісні ліки паліативним пацієнтам, оскільки раніше піддавалися постійному тиску збоку правоохоронців, зокрема.

При цьому, за словами експерта А.Роханського, в Україні поступово збільшується кількість рецептів на опіоїдні ліки для тяжкохворих.

Досить революційними нововведеннями наказу МОЗ щодо призначення опіоїдів став дозвіл виписувати ліки не по одній таблетці, а одразу на 15 діб, як це і повинно бути, говорить він.

А.Роханський додав, що кількість виписаних рецептів знеболюючих ліків в рази збільшилася, проте відсоток задоволення потреб пацієнтів у таких препаратах все ще залишається низьким.

“Для аналізу цієї ситуації можна відштовхувати від наступного — морфін за рецептами взагалі не виписувався бо не було таблетованої форми, яку можна було виписувати за рецептами. Тобто дякуючи її появі, кількість репецептів збільшилася, і на сьогодні в містах і великих обласних центрах потребу окохворих пацієнтах у знеболенні вдається перекривати десь н 20-30 % від потреби. А в сільській місцевості я думаю десь на 10%. Такі орієнтовні дані випливають з громадського моніторингу”, — додав лікар.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...