Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Вівторок, 20 березня 2018 11:57
Новини: Політика
21540

АМКУ не надав дозвіл О.Ярославському на придбання Харківського тракторного заводу

АМКУ не надав дозвіл О.Ярославському на придбання Харківського тракторного заводу

КИЇВ. 15 серпня. УНН. Олександр Ярославський двічі просив дозволу у Антимонопольного комітету України на концентрацію у вигляді придбання ПАТ “Харківський тракторний завод”. Однак АМКУ повернув усі його заяви без розгляду та дозволу на придбання ХТЗ не надав. Про це УНН повідомили в АМКУ.

“До Комітету двічі надходили заяви про надання дозволу на концентрацію у вигляді придбання фізичною особою – громадянином України О.Ярославським ПАТ "Харківський тракторний завод" (м.Харків).

Ці заяви були повернуті без розгляду, оскільки вони не відповідали вимогам Положення про порядок подання заяв до Антимонопольного комітету України про попереднє отримання дозволу на концентрацію суб’єктів господарювання, затвердженого розпорядженням Комітету від 19 лютого 2002 року № 33-р та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 21 березня 2002 року за № 284/6572, зі змінами.

Отже, станом на 11.08.2016 Антимонопольним комітетом не розглядались відповідні заяви про надання дозволу на зазначену концентрацію, та відповідно, не надавався дозвіл органів Комітету на зазначені дії”, - наголосили в АМКУ.

Нагадаємо, у квітні прес-служба корпорації О.Ярославського "DCH" повідомила про придбання ним ХТЗ. До цього часу фактичним власником заводу, за даними ЗМІ, був російський бізнесмен О.Дерипаска

Серед кредиторів ХТЗ й сьогодні є російський бізнес та державні структури РФ. Так, одним із кредиторів заводу є компанія “НН Капітал”. Згідно з російським реєстром юридичних осіб, “НН Капітал” має через низку компаній прямий зв’язок з Державним комітетом Російської Федерації з управління державним майном. Так, одним із засновників “НН Капітал” є ТОВ “РУССКИЕ АВТОБУСИ-ГРУПА ГАЗ”, засновником якого в свою чергу є відкрите акціонерне товариство “ГАЗ”. Засновником (учасником) акціонерного товариства “ГАЗ” є Державний комітет Російської Федерації з управління державним майном.

У минулому місяці суддя Харківського суду В.Яризько затвердив план санації ХТЗ, відповідно до якого компанія “НН Капітал” першочергово має отримати 340 млн грн. При цьому борг Україні в розмірі 400 млн вказаний суддя затвердив у четвертій черзі, виплата якого можлива лише за умови виплати коштів російській компанії.

Як раніше повідомляв УНН, стратегічне обладнання ХТЗ намагалися передати до Росії. Зокрема, згідно з даними матеріалів у Єдиному реєстрі судових рішень, посадові особи ПАТ “ХТЗ” готувалися до вивезення на територію РФ обладнання чавуноплавного та сталеплавного цеху ПАТ “ХТЗ”. Для цього було залучено кредит “Альфа-банку” в розмірі 10,5 млн грн під заставу кувального та термічного цехів ПАТ “ХТЗ” з метою подальшої їх передачі під заставу та відчуження. 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...