Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
пʼятниця, 22 вересня 2017 р.20:55

О.Навальний шукає можливість для участі у виборах президента РФ в 2018 році

О.Навальний шукає можливість для участі у виборах президента РФ в 2018 році

КИЇВ. 22 серпня. УНН. Опозиційний російський політик Олексій Навальний звернувся до верховного суду (ВС) Росії із заявою про перегляд його справи щодо "Кіровлісу" на підставі рішення Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ), що набрало чинності 5 липня. Про це з посиланням на звернення до комітету міністрів Ради Європи представників Олексія Навального з проханням сприяти перегляду його вироку повідомляє "Комерсант", передає УНН.

За даними видання, у листі до кабінету міністрів РЄ адвокатів Олексія Навального йдеться, що опозиціонер 1 серпня звернувся до ВС РФ з проханням знову відкрити його справу щодо "Кіровлісу", скасувати рішення національних судів і виправдати його. Але "без тиску з боку комітету міністрів повторне відкриття справи буде чистою формальністю, і ВC проігнорує висновки Європейського суду, залишивши вирок без змін, як це він робив в схожих політично забарвлених справах Михайла Ходорковського і Олексія Пічугіна", зазначили адвокати.

Заявник був засуджений для того, щоб "втратити можливість брати участь у виборах як кандидат, залякати його і змусити припинити політичну діяльність", пишуть адвокати в кабінет міністрів РЄ. "Будучи опозиційним лідером, заявник вважає першочергово важливою можливість участі в президентських виборах 2018 року як кандидата", - підкреслюється в зверненні.

Олексій Навальний 16 жовтня 2013 року одержав умовний термін п'ять років. Опозиціонер не може брати участь у виборах до 2033 року, пише видання.

Опозиціонер привертає увагу комітету міністрів "до терміновості і фундаментальної важливості реального повторного відкриття справи Верховним судом по суті і нового дослідження звинувачень на його адресу", йдеться у зверненні. На думку адвокатів, "такий розгляд може завершитися лише виправданням, і це єдина законна можливість для заявника відновити свої цивільні і політичні права, відібрані у нього на підставі очевидно політично мотивованого вироку". Заявники закликали комітет міністрів РЄ "використовувати всі можливі варіанти для допомоги у виконанні рішення ЄСПЛ і розглянути його справу за поглибленою процедурою на найближчому можливому засіданні". За даними сайту РЄ, питання про виконання цього рішення буде розглянуте в кінці вересня на сесії комітету міністрів.

Джерело: УНН
Відео
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...