Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Середа, 25 квітня 2018 17:58
11496

У зоні надзвичайної екологічної ситуації на Івано-Франківщині третина населення має проблеми з органами дихання

У зоні надзвичайної екологічної ситуації на Івано-Франківщині третина населення має проблеми з органами дихання

КИЇВ. 23 серпня. УНН. Місто Калуш Івано-Франківської області ще з 2010 року має статус зони надзвичайної екологічної ситуації. Пов’язано це з концентрацією у місті гексахлорбензолу (політропна отрута) та ризиком забруднення ним водних об’єктів басейну Дністра. Окрім забруднення території та природних ресурсів, населення міста особливо страждає від хвороб на органи дихання, повідомляє УНН.

Так, згідно з інформацією департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА, третина дорослого населення міста має захворювання органів дихання.

Зокрема, у 2013 році рівень захворюваності дорослих жителів Калуша на органи дихання становив більше 40%. (412,5 на 1000 відповідного населення). У 2014 році 397,1 на 1000 відповідного населення і у 2015 390,9 на 1000 відповідного населення.

При цьому, захворювання на органи дихання є найпоширенішими серед дорослого населення міста.

Ще гірша ситуація фіксується серед дітей у віці до 14 років.

Нагадаємо, влада Івано-Франківщини звернулась по допомогу до ЄС та ОБСЄ через екологічну ситуацію. Йдеться про ліквідацію наслідків діяльності Калуського гірничопромислового комплексу, а також заходів, пов’язаних із запобіганням загрози транскордонного забруднення водних об’єктів басейну Дністра.

Довідка УНН. Гексахлорбензол - політропна отрута. Найбільш ранні зміни спостерігаються з боку печінки, центральної нервової і серцево-судинної систем. Порушує порфіриновий обмін, володіє кумулятивним ефектом.

Нагадаємо, через погіршення екологічної ситуації в Україні голова підкомітету Верховної Ради з питань державної політики у сфері поводження з відходами Сергій Тригубенко у вересні скликає спеціальне засідання. Метою засідання є аудит ситуації та обговорення оновлення законодавчої бази, направленої на вирішення нагальних проблем у сфері.

Як раніше повідомляв УНН, Рахункова палата нещодавно перевірила виконання Україною вимог Базельської конвенції про контроль за транскордонними перевезеннями небезпечних відходів та їх видаленням. Згідно з аудитом Рахункової палати України, небезпечні відходи завозяться, транспортуються і вивозяться з країни практично безконтрольно.

Наприклад, вантажі з небезпечними відходами на кордоні з Україною не проходять опломбування, а отже проконтролювати подальшу долю небезпечних відходів на території України неможливо

Експерти заявляють, що влада України “грається” з небезпечними відходами, наражаючи на небезпеку людей.

Особливо безконтрольною залишається сфера поводження та утилізації небезпечних відходів.

Передбачалося, що ситуацію змінить прийняття нових нормативних актів та законопроектів, які встановлять жорсткий контроль за сферою. Однак, законопроекти були проігноровані більшістю депутатів, а відтак провалені у парламенті.

Кабмін затвердив ліцензійні умови для підприємств, які займаються або ж планують займатися утилізацією небезпечних відходів. Однак, для отримання ліцензії на такий вид діяльності, підприємству-претенденту досить документально повідомити Мінекології про те, що для цього у них є все необхідне обладнання і потужності. І вже через 5 днів Мінекології видасть такому підприємству ліцензію.

При цьому, ні Мінекології, ні будь-який інший орган влади не перевірятиме достовірність зазначених даних. Основний критерій — щоб зазначена підприємством інформація збігалася з вимогами затверджених ліцензійних умов.

Також нагадаємо, за минулий рік в Україні було утворено понад 312 млн тонн небезпечних відходів, або приблизно по 7 тонн на кожного українця.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...