Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Середа, 20 червня 2018 07:22
13140

Метрополітен грається в небезпечні ігри з небезпечними відходами - експерт

Метрополітен грається в небезпечні ігри з небезпечними відходами - експерт

КИЇВ. 25 серпня. УНН. Згідно офіційно опублікованих даних на сайті державних закупівель Prozorro, КП “Київський метрополітен” провів тендер на закупівлю послуг з утилізації небезпечних відходів. Однак вивчення документів тендеру показало невідповідність цін за вказані послуги. Про це повідомив голова правління Асоціації підприємств у сфері поводження із небезпечними відходами Кирило Косоуров, передає УНН.

“Уважне вивчення документів показує наступне:

1. Вартість утилізації ртутних ламп суттєво занижена: Ціна збирання та передачі на подальшу утилізацію складає 2,4 грн. з ПДВ. Собівартість кінцевого переробника без урахування транспортних витрат складає порядку 3 грн. з ПДВ.

2. Компанія переможець не є кінцевим переробником. Ліцензія передбачає лише збирання, перевезення та зберігання.

3. При проведені тендера не враховувався той факт, що компанія не має власних переробних потужностей, тож не врахований ризик невідповідного поводження з небезпечними відходами 1 класу небезпеки”, - зазначив він.

За словами К.Косоурова, це не поодинокий випадок такого поводження з небезпечними відходами у Київському метрополітені.

“Згідно даних того ж сайту Prozorro був проведений тендер на перевезення небезпечних відходів у тому числі 35 тис ртутних ламп.

В даному випадку, як що йдеться про перевезення, згідно Державного класифікатора ДК-016-2010 38.12.3, то виникає два серйозних запитання:

1. Чому вартість перевезення завищена майже в три рази?

2. Чому тендерне завдання не передбачає кінцевої утилізації?

Загальна уява така, що Комунальне Підприємство грає у небезпечні ігри з небезпечними відходами. Чи хтось з державних органів правопорядку слідкує за подібними діями, чи це лишається робити виключно громадським волонтерам?!”, - наголосив К.Косоуров.

Нагадаємо, через погіршення екологічної ситуації в Україні голова підкомітету Верховної Ради з питань державної політики у сфері поводження з відходами Сергій Тригубенко у вересні скликає спеціальне засідання. Метою засідання є аудит ситуації та обговорення оновлення законодавчої бази, направленої на вирішення нагальних проблем у сфері.

Як раніше повідомляв УНН, Рахункова палата нещодавно перевірила виконання Україною вимог Базельської конвенції про контроль за транскордонними перевезеннями небезпечних відходів та їх видаленням. Згідно з аудитом Рахункової палати України, небезпечні відходи завозяться, транспортуються і вивозяться з країни практично безконтрольно.

Наприклад, вантажі з небезпечними відходами на кордоні з Україною не проходять опломбування, а отже проконтролювати подальшу долю небезпечних відходів на території України неможливо

Експерти заявляють, що влада України “грається” з небезпечними відходами, наражаючи на небезпеку людей

Особливо безконтрольною залишається сфера поводження та утилізації небезпечних відходів

Передбачалося, що ситуацію змінить прийняття нових нормативних актів та законопроектів, які встановлять жорсткий контроль за сферою. Однак, законопроекти були проігноровані більшістю депутатів, а відтак провалені у парламенті.

Кабмін затвердив ліцензійні умови для підприємств, які займаються або ж планують займатися утилізацією небезпечних відходів. Однак, для отримання ліцензії на такий вид діяльності, підприємству-претенденту досить документально повідомити Мінекології про те, що для цього у них є все необхідне обладнання і потужності. І вже через 5 днів Мінекології видасть такому підприємству ліцензію.

При цьому, ні Мінекології, ні будь-який інший орган влади не перевірятиме достовірність зазначених даних. Основний критерій — щоб зазначена підприємством інформація збігалася з вимогами затверджених ліцензійних умов.

Також нагадаємо, за минулий рік в Україні було утворено понад 312 млн тонн небезпечних відходів, або приблизно по 7 тонн на кожного українця.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...