Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Четвер, 21 червня 2018 13:38
12300

На Черкащині знайшли склад з небезпечними відходами

На Черкащині знайшли склад з небезпечними відходами

КИЇВ. 25 серпня. УНН. В адміністративних межах села Петрики Городищенського району спеціалістами Державної екологічної інспекції у Черкаській області виявлений безхазяйний хімічний склад, в якому зберігаються залишки пестицидів і агрохімікатів приблизною вагою до двох тонн. Про це повідомили у Державній екологічній інспекції у Черкаській області, передає УНН.

Зі слів сільського голови, напівзруйноване приміщення належало ліквідованому сільськогосподарському товариству. Власник небезпечних відходів невідомий. Стан приміщення незадовільний, відсутній дах і частково розібрані стіни приміщення, біля складу відчутний сморід.

За порушення правил зберігання відходів до адміністративної відповідальності притягнуто сільського голову села Петрики Городищенського району, сума штрафу максимальна — 1700 грн.

При накладенні адміністративного стягнення держінспектори врахували розміщення забруднюючих довкілля небезпечних речовин в непристосованій до зберігання тарі і небезпеку забруднення грунтових та поверхневих вод, оскільки на відстані двох кілометрів від безхазяйної споруди є притока річки Вільшанка. Сільському голові видано припис на усунення виявлених порушень.

Державна екологічна інспекція у Черкаській області направила повідомлення Городищенській райдержадміністрації та управлінню ДСНС в області для вжиття ними відповідних заходів реагування.

Довідка УНН: Пестициди, у зв’язку з токсичністю, шкідливі для людини і навколишнього середовища. Потенційна загроза від їх використання полягає як у гострій токсичності при потраплянні в організм людини або тварин, так і в хронічній дії, в кумулятивному ефекті, в міграції залишків пестицидів водними і повітряними шляхами на значні відстані.

Серед хвороб, які можуть з’явитися внаслідок токсикації організму, відзначають злоякісні пухлини (головним чином пухлини печінки), хромосомні порушення, підвищення інтенсивності мутаційного процесу, що пов’язано з підвищенням частоти прояву спадкових хвороб обміну, аномалій розвитку тощо.

Більше половини пестицидів належать до мутагенів — речовин, які змінюють спадкову природу рослин і тварин, включаючи людину.

Нагадаємо, через погіршення екологічної ситуації в Україні голова підкомітету Верховної Ради з питань державної політики у сфері поводження з відходами Сергій Тригубенко у вересні скликає спеціальне засідання. Метою засідання є аудит ситуації та обговорення оновлення законодавчої бази, направленої на вирішення нагальних проблем у сфері.

Експерти заявляють, що влада України “грається” з небезпечними відходами, наражаючи на небезпеку людей.

Особливо безконтрольною залишається сфера поводження та утилізації небезпечних відходів.

Передбачалося, що ситуацію змінить прийняття нових нормативних актів та законопроектів, які встановлять жорсткий контроль за сферою. Однак, законопроекти були проігноровані більшістю депутатів, а відтак провалені у парламенті.

Кабмін затвердив ліцензійні умови для підприємств, які займаються або ж планують займатися утилізацією небезпечних відходів. Однак для отримання ліцензії на такий вид діяльності підприємству-претенденту досить документально повідомити Мінекології про те, що для цього у них є все необхідне обладнання і потужності. І вже через 5 днів Мінекології видасть такому підприємству ліцензію.

При цьому, ні Мінекології, ні будь-який інший орган влади не перевірятиме достовірність зазначених даних. Основний критерій — щоб зазначена підприємством інформація збігалася з вимогами затверджених ліцензійних умов.

Також нагадаємо, за минулий рік в Україні було утворено понад 312 млн тонн небезпечних відходів, або приблизно по 7 тонн на кожного українця.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...