Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Субота, 24 березня 2018 20:16
Новини: Політика
12624

У Мінекології очікують від парламенту прийняття 5-ступеневої ієрархії поводження з відходами

У Мінекології очікують від парламенту прийняття 5-ступеневої ієрархії поводження з відходами

КИЇВ. 30 серпня. УНН. Міністерство екології та природних ресурсів України оприлюднило звіт про виконання завдань Державної стратегії регіонального розвитку України на період до 2020 року за перше півріччя 2016 року, повідомляє УНН.

Відповідно до звіту, в рамках завдання Стратегії під назвою “Раціональне використання природно-ресурсного потенціалу, збереження культурної спадщини та найцінніших природних територій” заплановано впродовж 2016-2018 років утилізувати накопичені відходи.

Однак завдання Стратегії не виконано, оскільки відсутні зміни у законодавстві. Зокрема, у Мінекології очікують встановлення 5-ступеневої ієрархії поводження з відходами для реалізації запланованих заходів.

Така ієрархія поводження з відходами передбачена законопроектом №4838 “Про відходи”, який зареєтрований у Верховній Раді, проте на сьогоднішній день ще не прийнятий.

Так, у статті 7 “Ієрархія пріорітетів поводження з відходами” йдеть про те, що з метою захисту навколишнього природного середовища та здоров'я людей від негативного впливу відходів та забезпечення ощадливого використання ресурсів у державній політиці із запобігання утворенню відходів та поводження з ними у першочерговому порядку слід дотримуватися наступної ієрархії поводження з відходами:

1) запобігання утворенню відходів;

2) підготовка відходів до повторного використання;

3) матеріальна утилізація;

4) інші операції утилізації, наприклад, енергетична утилізація;;

5) видалення.

Підприємства, установи та організації, діяльність яких призводить до утворення відходів, мають дотримуватись ієрархії пріоритетів поводження з відходами наступним чином:

а) планувати та здійснювати свою діяльність так, щоб запобігати утворенню або зменшувати обсяги відходів та їх негативний вплив на здоров’я людини й навколишнє природне середовище при виробництві продукції, під час та після її використання;

б) сприяти утилізації відходів, утворенню яких не вдалося запобігти:

- в першу чергу забезпечувати підготовку відходів до повторного використання або матеріальної утилізації;

- якщо вищезазначені операції не можливо здійснити з технологічних причин або недоцільно з екологічних й економічних – здійснювати інші операції з утилізації.

Нагадаємо, згідно з даними Державної служби статистики, у місцях видалення відходів накопичилося понад 12 млрд тонн відходів та 12 млн тонн небезпечних та надзвичайно небезпечних речовин.

Як раніше повідомляв УНН, Рахункова палата за результатами аудиту констатувала, що Україна не виконує вимогу Базельської конвенції про контроль за транскордонними перевезеннями небезпечних відходів та їх видаленням. Згідно з аудитом Рахункової палати України, небезпечні відходи завозяться, транспортуються і вивозяться з країни практично безконтрольно

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...