Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Вівторок, 24 квітня 2018 00:30
Новини: Економіка
13368

С.Арбузов пояснив, чому в Україну не хочуть інвестувати

КИЇВ. 1 вересня. УНН. За даними МВФ, у 2015 році країни, що розвиваються, без урахування Китаю, витратили близько чверті свого ВВП на забезпечення майбутнього економічного зростання. Норма накопичення інвестицій в них в середньому перебуває на рівні 24-26% ВВП. У свою чергу в Україні цей показник - 15,3% ВВП, що ставить нашу країну на 150 місце з 191 в світовому рейтингу інвестицій як відсотка ВВП. Про це повідомив колишній перший віце-прем'єр України Сергій Арбузов в Facebook, передає УНН.

"У найближчі кілька років МВФ не чекає кардинальних змін в Україні: в 2016 році інвестиції складуть 16% ВВП, а в 2019 році - 18% ВВП, тобто навіть не досягнуть рівня 2013 року. У масштабну модернізацію України та оновлення застарілого обладнання українських підприємств в світі не вірять", - зазначив він.

І нічого дивного, за словами політика, в цьому немає.

"За перше півріччя цього року в порівнянні з аналогічним періодом минулого року капітальні інвестиції зросли на 9,5% і склали 119,8 млрд грн (Нагадаю, що за 2014-2015 рр. вони скоротилися на чверть). При цьому майже третина з цієї суми освоєна в столиці і в наявності регіональна нерівномірність розподілу коштів, і це навряд чи сприятиме відновленню економіки широким фронтом.

Галузевий розріз капітальних інвестицій в промисловість також далекий від завдань, які вони покликані вирішувати з точки зору стійкості майбутнього економічного зростання. Наприклад, 20% направлено в добувну промисловість, 17% - в виробництво харчових і тютюнових виробів", - пояснив він.

Незадовільним, на переконання колишнього першого віце-прем'єра, залишається інвестиційний клімат, а необхідність вирішення проблем внутрішніх інвесторів й надалі ігнорується.

"Тим часом влада сконцентрована на піар-заходах. Відсутність інвестиційної політики маскується бадьорими закликами до іноземних інвесторів вкладати кошти в українську економіку. Наприклад, навіть президент зваблює іноземців досить спірними національними перевагами: дешевою робочою силою і "фантастичною" логістикою. Зауважу, що дешева робоча сила для відкриття бізнесу далеко не найважливіша умова, а для нашої країни скоріше проблема, ніж перевага.

Час змінити стратегію спілкування з інвесторами на більш конструктивну і розробити чітку і зрозумілу інвестиційну політику. При цьому слід зосередитися на внутрішніх інвестиціях, саме вони допоможуть вивести українську економіку з кризи і забезпечити довгострокове економічне зростання. Почати потрібно з виявлення та усунення перешкод внутрішнім інвестиціям.

Внесок українського бізнесу в свою ж економіку має дуже важливе значення і для іноземних інвесторів. Їх зростання є індикатором адекватності економічної політики влади, податкової політики, ефективності правових інститутів, надійності умов збереження власності і ін. Після справжніх змін, неодмінно прийдуть і іноземні інвестори", - резюмував С.Арбузов.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...