Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Вівторок, 22 травня 2018 07:43
13965

Екологи: 180 бочок з отруйними пестицидами досі не знайдено

Екологи: 180 бочок з отруйними пестицидами досі не знайдено

КИЇВ. 19 вересня. УНН. У серпні поточного року в селі Томарино Херсонської області було виявлено зникнення 180 бочок з отруйними пестицидами. Голова Херсонської ОДА Андрій Гордєєв обіцяв тоді виїхати на місце та з’ясувати, куди поділися небезпечні відходи. Однак за інформацією Всеукраїнської екологічної громадської організації “Мама 86”, бочки з отрутою ніхто не шукав, а відтак і не знайшов, повідомляє УНН.

Загалом, у селі зберігалось 200 бочок з пестицидами, які залишилися “у спадок” місцевим жителям від фермерського господарства. Бочки стоять на відкритій місцевості, без відповідного огородження та попереджувальних знаків. При цьому навіть решту пестицидів, а це близько 20 бочок, перезавантажити не можуть.

“Поки що вони (райдержадміністрація - ред.) ще шукають місце, де затарить і складувати їх. Але дій ще не бачили. А повисипали вони прямо на грунт і все. Ми хотіли, щоб вони десь приміщення знайшли. Ми навіть хотіли їм трошки грошей виділити для того, щоб вони могли приміщення взяти. Зараз вони сказали, що шукають місце для затарення та складування”, - повідомили в ГО “Мама 86”.

Нагадаємо, за інформацією члена “Партії Зелених” Володимира Шелудька, у 2013 році отруту "перезатарили" в сучасні пластикові бочки та підготували до утилізації. Проте, ані у 2014, ані у 2015, ані у 2016 роках непридатні пестициди утилізовані не були. Частину бочок з отрутою розтягнули місцеві жителі для побутового користування, доля інших – невідома.

При цьому жоден еколог, за інформацією В.Шелудька, вирішити питання навіть не намагався.

“Сьогодні перевернутих, напівпорожніх бочок залишилося 25 шт. Решта - розкрадена, а отрута викинута на землю. Амбре стоїть до нудоти. Місцеві жителі, які живуть поруч, дихають, хворіють і проклинають ви самі знаєте кого”, - наголосив він.

Довідка УНН: Пестициди, у зв’язку з токсичністю, шкідливі для людини і навколишнього середовища. Потенційна загроза від їх використання полягає як у гострій токсичності при потраплянні в організм людини або тварин, так і в хронічній дії, в кумулятивному ефекті, в міграції залишків пестицидів водними і повітряними шляхами на значні відстані.

Серед хвороб, які можуть з’явитися внаслідок токсикації організму, - злоякісні пухлини (найчастіше - пухлини печінки), хромосомні порушення, підвищення інтенсивності мутаційного процесу, що пов’язано з підвищенням частоти прояву спадкових хвороб обміну, аномалій розвитку тощо.

Більше половини пестицидів належать до мутагенів - речовин, які змінюють спадкову природу рослин і тварин, включаючи людину.

Загалом, за оцінками експертів, в Україні катастрофічна ситуація в екології.

Особливо це стосується сфери утилізації небезпечних відходів. В Україні немає ані законодавчої бази, ані контролю з боку держави. Ліцензії на утилізацію небезпечних відходів видаються “фірмам-метелекам” наосліп, без проведення відповідних перевірок

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...