Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Понеділок, 25 червня 2018 22:56
Новини: Політика
17355

Ситуацію у сфері небезпечних відходів обговорили на Підкомітеті ВР

Ситуацію у сфері небезпечних відходів обговорили на Підкомітеті ВР

КИЇВ. 22 вересня. УНН. Голова Підкомітету Верховної Ради з питань державної політики у сфері поводження з відходами Сергій Тригубенко провів спеціальне засідання щодо стану справ у сфері небезпечних відходів, повідомляє УНН.

Окрім народних депутатів – членів Підкомітету, до участі були запрошені представники Міністерства екології та природних ресурсів та експертного середовища.

На засіданні Підкомітету було обговорено поточну ситуацію у сфері, діяльність профільного міністерства у сфері регулювання діяльності поводження з небезпечними відходами, а також інформацію, надану громадським і науковим середовищем.

Крім того учасники засідання обговорили законодавчі ініціативи, направлені на врегулювання проблемних питань у сфері поводження з небезпечними відходами.

Сам голова Підкомітету С.Тригубенко наголосив, що наявна інформація про ситуацію у сфері шокує.

“Деякий час я послідовно збираю інформацію про факти виявлення несанкціонованих звалищ відходів, які є небезпечними для здоров’я людини.

Результат мене вразив. В першу чергу тим, що ці факти стають звичним явищем для інформаційного поля. І це шокує. Ртутні лампи, бочки з-під пестицидів, агрохімікати, неідентифіковані речовини поряд з нами у лісопосадках, на околицях міст і селищ, тліючи смітники…

Проте, саме вражаюче те, що ніхто не опікується питанням, а що зробити, щоб припинити цей сміттєвий хаос.

Довгоочікувані ліцензійні умови до підприємств, які провадять поводження з небезпечними відходами, взагалі не містять вимог щодо наявності спеціального матеріально-технічного забезпечення для здійснення такої діяльності. В Міністерстві ліквідовано Ліцензійну комісію з видачі таких ліцензій. І сьогодні просто фахівці профільного Департаменту на власний розсуд вирішують питання чи отримує заявник Ліцензію на поводження з небезпечними відходами”, - зазначив він.

С.Тригубенко зауважив, що зазначені проблеми у сфері вже сьогодні можна вирішити відповідними законодавчими змінами.

“Я прошу повернутися у робоче русло і пропоную спільно розглянути законодавчу ініціативу, яка дозволить вирішити питання небезпечних відходів, а механізми отримання документів дозвільного характеру стануть нарешті прозорими. Це законопроект до роботи з яким я пропоную долучитись всім присутнім і таким чином сформувати робочу групу, та згодом подали спільно опрацьований добротний документ до ВР”, - наголосив він.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...