Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Пʼятниця, 20 квітня 2018 00:55
13536

Із майже 300 утилізаторів небезпечних відходів лише 10 мають необхідну технічну базу

Із майже 300 утилізаторів небезпечних відходів лише 10 мають необхідну технічну базу

КИЇВ. 23 вересня. УНН. Більше року Міністерство екології та природних ресурсів не здійснювало ліцензійні перевірки утилізаторів небезпечних відходів через відсутність ліцензійних умов. Перевірки розпочалися 16 вересня і вже два підприємства позбавлено ліцензій. Про це повідомив заступник директора департаменту екологічної безпеки Мінприроди Сергій Лук'янчук під час засідання підкомітету ВР з питань державної політики у сфері поводження з відходами, передає УНН.

“Ми вже почали виїжджати на підприємства. Вчора виїхали на два підприємства. Вже є акти і вони будуть позбавлені ліцензій. Зараз у Шостці знаходяться (перевіряючі – ред.), теж підприємство по утилізації небезпечних відходів, перевірка вже завершена”, - зазначив він.

У Мінприроди поскаржилися, що не мають можливості здійснювати доліцензійні перевірки, а відтак підтримують законодавчі зміни, направлені на посилення вимог для ліцензіатів.

“Для того, щоб ми могли перевіряти матеріально-технічну базу. Коли подавався проект постанови (про ліцензійні умови – ред.), ми надавали пропозицію додати туди таку позицію як передліцензійна перевірка. Нам було відмовлено у цьому Державною регуляторною службою та Міністерством юстиції України і сказано про те, що це не передбачено законодавством, тому ми не можемо це передбачати у постанові Кабміну.

Але це дуже необхідно, тому що дійсно багато звалищ ми знаходимо, це не контролюється і ми зараз маємо 297 ліцензіатів, з яких реально працюють 10 і мають матеріально-технічну базу та людей. Всі інші підприємства дуже сильно демпінгують ринок і це не дає можливості залучати інвестиції, давати гарантії інвесторам у цій сфері бізнесу. Тому міністерство звісно зацікавлене у цьому і ми будемо це відпрацьовувати”, - наголосив С.Лук’янчук.

У свою чергу голова підкомітету ВР Сергій Тригубенко повідомив, що такі доліцензійні перевірки передбачено у законопроектах, які вже підготовлено до розгляду у парламенті.

“Прийняття законопроекту забезпечить приведення положень закону “Про відходи” у відповідність до закону “Про ліцензування видів господарської діяльності”.

По-перше, Мінприроди отримає можливість встановлювати достовірність даних щодо наявності спеціалізованого обладнання та необхідної матеріально-технічної бази у заявника перед видачею ліцензії, замість існуючої формальної процедури отримання відомостей про її наявність.

По-друге, запроваджується на рівні закону конкретні вимоги до суб’єкта господарювання, що планує здійснювати діяльність поводження з небезпечними відходами, визначаються документи, які він повинен надати для проведення ліцензування.

Також, для попередження правопорушень у сфері поводження з небезпечними відходами запроваджується система моніторінгу поводження з небезпечними відходами”, - зазначив С.Тригубенко.

Нагадаємо, за минулий рік в Україні було утворено понад 312 млн тонн небезпечних відходів.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...