Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Неділя, 22 квітня 2018 14:11
Новини: Політика
11724

Міністр екології О.Семерак підтримав законодавчі зміни щодо впровадження доліцензійних перевірок утилізаторів небезпечних відходів

Міністр екології О.Семерак підтримав законодавчі зміни щодо впровадження доліцензійних перевірок утилізаторів небезпечних відходів

Остап Семерак

КИЇВ. 28 вересня. УНН. Проти проведення доліцензійних перевірок утилізаторів небезпечних речовин виступила Державна регуляторна служба України. Про це заявив міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак, повідомляє УНН.

Разом з тим, сам міністр вважає, що такі перевірки необхідно впроваджувати. Він сподівається, що повноваження на проведення доліцензійних перевірок Мінприроді нададуть незабаром народні депутати.

"Ви знаєте, що Держрегуляторна служба, захищаючи інтереси українського бізнесу, виступила проти доліцензійних перевірок, тому у нас є один легальний спосіб до зміни законодавства – те, що ми сьогодні робимо: виходити на перевірки і перевіряти.
Ми це будемо робити дуже швидко і ефективно. І очевидно, ми сподіваємося, що український парламент і комітет екології, в якому працює багато професійний народних депутатів, зроблять зміни такого законодавства, бо це зміни до закону. Кабмін буде підтримувати і зокрема Мінекології", - наголосив він.

Нагадаємо, на минулому тижні на Підкомітеті ВР з питань державної політики у сфері відходів було обговорено законодавчі зміни щодо впровадження доліцензійних перевірок утилізаторів небезпечних відходів.

За словами голови підкомітету ВР Сергія Тригубенко, повноваження Мінприроди на проведення доліцензійних перевірок передбачено у нових законопроектах, які підготовлено до розгляду у парламенті.

“Прийняття законопроекту забезпечить приведення положень закону “Про відходи” у відповідність до закону “Про ліцензування видів господарської діяльності”.

По-перше, Мінприроди отримає можливість встановлювати достовірність даних щодо наявності спеціалізованого обладнання та необхідної матеріально-технічної бази у заявника перед видачею ліцензії, замість існуючої формальної процедури отримання відомостей про її наявність.

По-друге, запроваджується на рівні закону конкретні вимоги до суб’єкта господарювання, що планує здійснювати діяльність поводження з небезпечними відходами, визначаються документи, які він повинен надати для проведення ліцензування.
Також, для попередження правопорушень у сфері поводження з небезпечними відходами запроваджується система моніторінгу поводження з небезпечними відходами”, - зазначив С.Тригубенко.

Наразі Мінприроди видає ліцензії на утилізацію небезпечних відходів без реальних перевірок на відповідність ліцензійних умов, а саме наявності матеріально-технічної бази для такої діяльності.

Така суто формальна процедура, за словами голови Всеукраїнської екологічної ліги Тетяни Тимочко, призвела до процвітання фірм-метеликів, які не маючи матеріально-технічної бази, отримують ліцензії на поводження з небезпечними відходами.

Вчора, 27 вересня, сам міністр О.Семерак переконався як два підприємства-утилізатори небезпечних відходів, розташовані в покинутому ангарі за однією фактичною адресою, здійснюють свою діяльність. Виявилось, що жодне з них не має матеріально-технічної бази для поводження з небезпечними відходами.

При цьому обидва підприємства отримали від Мінприроди ліцензії

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...