Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Пʼятниця, 22 червня 2018 01:24
Новини: Політика
18870

Мінприроди не анулювало ліцензію житомирського утилізатора небезпечних відходів

Мінприроди не анулювало ліцензію житомирського утилізатора небезпечних відходів

КИЇВ. 6 жовтня. УНН. Підприємство “Еко Нова”, що здійснює свою господарську діяльність у сфері поводження з небезпечними відходами, попри кримінальне провадження, обурення активістів та перевірки ековідомства, досі має необмежену ліцензію, повідомляє УНН з посиланням на сайт міністерства екології та природних ресурсів.

Так, розташована у м.Баранівка Житомирської області “Еко Нова” має ліцензію на утилізацію 15 видів небезпечних відходів, зокрема пестицидів та гербіцидів.

Разом з тим, вказане підприємство фігурує в кримінальному провадженні. Згідно з матеріалами правоохоронців, підприємство отримало від Мінприроди ліцензію на утилізацію небезпечних відходів на підставі сфальсифікованих даних і попри заперечення з боку місцевих жителів.

“Службові особи ТзОВ "Еко-Нова" протягом 2013-2014 років з метою отримання дозвільних документів та ліцензії на здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами склали завідомо неправдиві документи про наявність згоди органів місцевого самоврядування та виконавчої влади, відсутність зауважень громадськості, наявність передбачених законодавством умов (виробничих площ та устаткування, в т.ч. санітарно-захисної зони 500 м) та надали їх контролюючим органам, в т.ч. Міністерству екології та природних ресурсів України.

На підставі завідомо недостовірних відомостей Міністерство екології та природних ресурсів України переоформило та видало 31.07.2014 року ліцензію №288631 на здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами (збирання, перевезення, зберігання, оброблення, утилізацію).

ТзОВ "Еко-Нова“ за відсутності передбачених законодавством дозвільних документів здійснило реконструкцію орендованого приміщення котельні колишнього льонозаводу та запустило лінію з утилізації пестицидів 1-3 класу небезпеки, чим створило загрозу для життя та здоров’я працівників підприємства та жителів міста”, - йдеться в ухвалі суду.

“Еко-Нова” мала намір здійснювати термічне знищення відходів, тобто вести один вид діяльності зі здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами.

Однак, незважаючи на відсутність дозвільних документів, необхідного обладнання та протест громади, Мінекології розширило перелік діяльності, яке може проводити вказане підприємство.

“Згідно заяви про наміри товариства з обмеженою відповідальністю "ЕКО НОВА“ від 20-21 лютого 2014 року, підписаній замовником — виконавчим директором ТзОВ "ЕКО НОВА“ ОСОБА_2, та проектувальником — директором ТзОВ "Юрком-Сервіс“ ОСОБА_3, погодженій Баранівським міським головою ОСОБА_4, заяві про наміри опублікованій у Баранівській міськрайонній газеті "Слово Полісся“ (№15 від 26.02.2014р), заяві про екологічні наслідки планової діяльності ТзОВ "ЕКО НОВА“ від 02.04.2014 року та в оголошенні для мешканців району, оприлюдненому в цьому ж періодичному виданні (№ 59 від 13.08.2014р.), ТзОВ "ЕКО НОВА“ заявило, що планує здійснювати господарську діяльність з термічного знищення відходів та отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, тобто на один вид діяльності із здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами.

Це підтверджено пунктами 2 і 5 заявки на державну екологічну експертизу, поданої ТзОВ "ЕКО НОВА“ 31.07.2014 р.

Міністерство екології та природних ресурсів України 31.07.2014 р. (тобто в день подачі заявки на державну екологічну експертизу) видає ТзОВ "ЕКО НОВА“ ліцензію АЕ №288632 від 31.07.2014 р. №240, згідно з якою розширило перелік відходів, на поводження з якими цьому товариству була видана попередня ліцензія АЕ №287084 від 03.12.2013 р. №496. Зокрема, ліцензія АЕ №288632 від 31.07.2014 р. розширює з 9 до 15 перелік видів діяльності, які може проводити дане товариство у сфері поводження з небезпечними відходами”, — зазначено в ухвалі суду.

Наприкінці минулого місяця громадська організація “Вільні люди”, “Автомайдан “Житомир” та еколог-активіст Ірина Коцюба контролювали перевірку Міністерства екології та природних ресурсів на “Еко Нові”.

“Складається ситуація, що ліцензію на утилізацію пестицидів і гербицидів отримано законним шляхом. Проте, діяльність ведеться тільки "на папері“ — устаткування не використовується. Важливо, що угоди заключено з бюджетними організаціями, що надає справі ще більшого резонансу”, — наголосила тоді еколог-активіст Ірина Коцюба.

Однак, жодних рішень стосовно анулювання ліцензії підприємства, згідно з оприлюдненими на сайті даними, у міністерстві не прийнято.

Нагадаємо, так само не анульовано ліцензії двох утилізаторів небезпечних відходів, виявлених у покинутому ангарі на Київщині за однією адресою.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...