Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Понеділок, 23 квітня 2018 00:02
7764

Єдиного утилізатора небезпечних гербіцидів та пестицидів позбавили ліцензії - ГО “Вільні люди”

Єдиного утилізатора небезпечних гербіцидів та пестицидів позбавили ліцензії - ГО “Вільні люди”

КИЇВ. 6 жовтня. УНН. У результаті проведеної Міністерством екології та природних ресурсів перевірки, житомирського утилізатора небезпечних відходів “Еко Нова” позбавили ліцензії. Про це в коментарі УНН повідомив Сергій Кузан - співкоординатор громадської організації “Вільні люди”, яка так само брала участь у вказаній перевірці.

“Перевірка закінчилась анулюванням ліцензії. Сьогодні має бути підписаний наказ відповідний та опублікований на сайті Мінеклогії, у зв'язку із тими порушеннями які були виявлені. Фактично це підприємство - єдиний ліцензіат на переробку і утилізацію дуже шкідливих небезпечних відходів”, - зазначив він.

За його словами, підприємство отримало ліцензію на підставі сфальсифікованих даних та фактично не здійснювало діяльності.

“При чому ліцензію вони отримали в один день. У той самий день, коли вони заяву подали. Така оперативність вже сама по собі наводить на думки. І на цьому підприємстві відходи збираються, щось із ними роблять, але оцей станок, який має переробляти ці відходи, ми як громадськість там були і бачили – він стоїть новенький, не чіпався і не запускався.
Відповідно не зрозуміло, куди дівались всі ті відходи, які б мали бути перероблені, де вони є… Ми сьогодні, як представники громадськості, звертались до міністерства, до тих чиновників які відповідають за це, вони офіційно повідомили, що порушення виявлені, що це буде опубліковано на сайті і що наказ готується”, - наголосив С.Кузан.

Нагадаємо, в Україні лише два підприємства мали ліцензії на утилізацію небезпечних пестицидів та гербіцидів. Обидва, за словами нардепа І.Рибака, отримали їх незаконно і не здійснювали згідно із законодавством свою діяльність. Більш того, через наявність в Україні таких підприємств, небезпечні пестициди та гербіциди не могли бути вивезені на утилізацію закордон (відповідно до вимог Базельської конвенції).

За даними Мінприроди, після анонсування перевірок, одне з цих підприємств добровільно відмовилось від ліцензії на утилізацію такого виду відходів, інше – “Еко Нова” було перевірено ековідомством.

Загалом, за інформацією міністерства, із майже 300 утилізаторів небезпечних відходів лише 10 відповідають ліцензійним вимогам.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...