Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Середа, 17 січня 2018 17:38
Новини: Економіка

НБУ назвав три завдання валютних інтервенцій

НБУ назвав три завдання валютних інтервенцій

КИЇВ.17 жовтня. УНН. У Національному банку України затвердили стратегію валютних інтервенцій на 2016-2020 роки, яка визначає політику присутності центрального банку на міжбанківському валютному ринку в умовах режиму інфляційного таргетування та збереження гнучкого курсоутворення гривні, та вказали на три її завдання. Про це повідомив директор департаменту відкритих ринків НБУ Сергій Пономаренко під час брифінгу, передає УНН.

"Основні завдання, які ми бачимо перед валютними інтервенціями – це три: накопичення міжнародних резервів, злагодження функціонування валютного ринку, підтримання трансмісії ключової процентної ставки", - зазначив С.Пономаренко.

За його словами, НБУ розглядає інтервенції на валютному ринку як допоміжний інструмент для досягнення цінової стабільності.

Як зазначили у регуляторі, валютні інтервенції НБУ можуть здійснюватися у чотирьох формах: валютний аукціон, інтервенція за єдиним курсом, запит найкращого курсу, адресна інтервенція.

“Валютні інтервенції Нацбанку є доповненням до режиму інфляційного таргетування, оскільки їх завдання в середньостроковій перспективі підтримують ціль НБУ з досягнення цінової стабільності", - зазначив С.Пономаренко.

Як зазначили у регуляторі, валютні інтервенції виконують допоміжну роль щодо основного інструменту політики - процентної ставки.

Крім того, НБУ не протидіє фундаментальним тенденціям на валютному ринку, які зумовлені ринковими факторами. Центральний банк лише згладжує тимчасові ефекти, які ці тенденції мають на ринок. Іншими словами, інтервенції НБУ впливають на амплітуду та швидкість зміни валютного курсу, але не змінюють напрям його руху, зазначив С.Пономаренко.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на наш Telegram-канал аудіоновин та слухайте новини УНН щогодини
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...