Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
вівторок, 24 жовтня 2017 р.09:48
Новини: Політика

Мер Чорткова: Уряд, парламент та ЦВК мають різні позиції щодо проведення децентралізації

Мер Чорткова: Уряд, парламент та ЦВК мають різні позиції щодо проведення децентралізації

КИЇВ. 18 жовтня. УНН. Громади готові до об’єднання, одна органи державної влади мають різні позиції щодо проведення в крані реформи децентралізації. Таку думку в інтерв’ю Громадському радіо висловив міський голова Чорткова Тернопільської області Володимир Шматько, повідомляє УНН.

Він нагадав, що Тернопільська область на сьогодні є лідером зі створення об’єднаних територіальних громад. Однак і в цій області виникають проблеми на шляху подальшого об’єднання на місцях та втілення в життя реформи з децентралізації.

Наприклад, на сьогодні немає закону, який би дозволив приєднання населених пунктів до громад без проведення виборів, а за таких умов сільські громади не можуть долучатися до міських громад.

"У нас проблема в законодавстві: місто обласного значення не має права до об’єднання. Сьогодні ЦВК відмовляється реєструвати громади з містами обласного значення, мотивуючи тим, що це інша адміністративно-територіальна одиниця у складі того чи іншого району. Також не дозволяють розривати райони. І села, які територіально ближче до центру громади, але в складі старої адміністративно-територіальні одиниці, тому їм не дозволяють сьогодні проводити вибори.

Я наполегливо прошу народних депутатів пришвидшити цей процес. Сьогодні 11 міст обласного значення подали документи ЦВК на проведення виборів в об’єднані територіальні громади. Я не розумію, чому три державні інституції — уряд, парламент і ЦВК мають різну позицію стосовно проведення надзвичайно важливою реформи в країні. Ми готові до об’єднання", - вважає В.Шматько.

На думку міського голови можливість прилеглих до міста сільських громад створювати спільне з ним ОТГ, за умови рівномірного розподілу бюджетних надходжень та субвенцій, дасть можливість розвиватися сільським територіям.

Нагадаємо, 143 ОТГ проведуть перші вибори 18 грудня. До кінця року в Україні буде 368 об’єднаних громад. Однак ЦВК відмовила майже трьом десяткам ОТГ у проведенні виборів. Ці ОТГ створені на межі різних районів, що на думку комісії унеможивлює проведення виборів до внесення зміни у межі міст або районів.

На думку експерта місцевого самоврядування Руслана Плюща, ситуація, яка виникла потребує розв’язання, адже гальмує процес децентралізації. Він зауважив, що громади намагаються об’єднуватис на умовах економічної доцільності, а не лише зважаючи на існуючи адміністративно-територіальний розподіл. Крім того, як наголосив експерт така відмова ЦВК у призначенні виборів суперечить чинному закону про "Про добровільне об’єднання територіальних громад" та роз’ясненню профільного комітету ВРУ (від 8 вересня 2016, — ред.).

Наразі вже три ОТГ подали до суду на рішення ЦВК про відмову у призначенні виборів.

Джерело: УНН
Відео
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...