Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Вівторок, 20 березня 2018 12:28
Новини: Політика
10800

В процесі децентралізації слід ретельно вивчити конкурентні переваги кожної громади – нардеп

В процесі децентралізації слід ретельно вивчити конкурентні переваги кожної громади – нардеп

Народний депутат Оксана Юринець

КИЇВ. 19 жовтня. УНН. Кожна громада має свої ресурси і часто ці ресурси є недооціненими. У процесі об’єднання громад, який є одним з етапів децентралізації, слід ретельно вивчити ці ресурси. Таку думку у коментарі УНН висловила народний депутат України, член Комітету Верховної ВРУ з питань європейської інтеграції Оксана Юринець.

Народний депутат наголосила, що проведення децентралізації потребує уважного вивчення ресурсів, конкурентних переваг та можливостей кожної громади.

"Коли відбувається децентралізація то об’єднуються різні громади. І тоді пропорційно йде розподіл. В іншої території є більше землі, яка не задіяна, чи щось іще має інвестиційну привабливість – тут не завжди до кінця це оцінено. Можливо, треба робити кадастрову оцінку. Треба спілкуватися насамперед з людьми, їм пояснювати переваги, як усунути недоліки", - вважає народний депутат.

О.Юринець зауважила, що децентралізація дасть можливість об’єднати Україну відшукавши регіональні ресурси.

"Насамперед треба усвідомити, що це не для того, щоб розділити країну, а навпаки об’єднати… Бо в нас дуже часто розуміють це так – розділити, роздати комусь. Це неправда. Децентралізація дає можливість зробити багато корисного для своєї громади, а не просто концентрувати кошти в одній точці", - вважає народний депутат.

Загалом О.Юринець переконана, що реформа повинна мати наукове підгрунття і для цього важливо вивчити досвід українських вчених.

"Якщо це будуть дослідження різних науковців, з різних галузей, з різних областей, їх треба докупи об’єднати і показати. Можливо, ми знайдемо щось, чого не знали на заході чи на сході, а те що знали в центрі", - резюмувала парламентар.

Нагадаємо, в Україні триває процес децентралізації, тобто розширення повноважень органів місцевого самоврядування. Одним з етапів децентралізації, зокрема, є створення об’єднаних територіальних громад. Як зазначив експерт з питань місцевого самоврядування Руслан Плющ, цей процес відбувається в Україні не рівномірно, адже в деяких областях ОТГ практично не створюються. Найповільніше процес об’єднання відбувається у Миколаївській, Сумській та Херсонській областях. Водночас експерт наголосив, що процес створення ОТГ є неминучим на шляху "перезавантаження" відносин і розмежування "предметів відання" між центром та регіонами. Таким чином, за його словами, усувається наявне двовладдя на місцевому рівні, ліквідуються органи влади із дублюючими функціями, повноваженнями та компетенцією.

"Визначальним для нових об’єднанних теріторіальних громад є збалансування відносин на основі демократичних цінностей, які в свою чергу базуються на трьох автономіях — правовій, організаційно кадровій і фінансовій, а також принципах самоорганізації, самофінансування, розумному співвідношенню централізації та децентралізації", — зазначив Р.Плющ, додавши, що громадам на місцях бракує інформації щодо реформи та механізмів реалізації владних повноважень.

Нагадаємо, як повідомляв УНН, українські науковці презентували губернаторам областей покроковий інструмент децентралізації в Україні.

"У двох виданнях колективної монографії, автори видання розглядають наукові, теоретико-методологічні та концептуальні засади місцевого самоврядування, а також історію становлення місцевого самоврядування в Україні", — повідомив Р.Плющ, за загальною редакцією якого вийшли наукові монографії.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...