Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Субота, 26 травня 2018 13:37
22020

Утилізація небезпечних пестицидів в Україні неможлива - експерт

Утилізація небезпечних пестицидів в Україні неможлива - експерт

КИЇВ. 21 жовтня. УНН. Після анулювання ліцензії на поводження з небезпечними пестицидами та гербіцидами підприємству “Еко Нова” в Україні не залишилось жодного офіційного утилізатора такого виду відходів. Про це в коментарі УНН повідомив голова правління Асоціації підприємств у сфері поводження із небезпечними відходами Кирило Косоуров.

За його словами, окрім відсутності відповідної ліцензії, в Україні немає жодного підприємства, яке б мало фізичну можливість утилізовувати небезпечні пестициди та гербіциди.

“На сьогодні конкретно це не можливо, але потрібно це робити. Для того необхідно вкласти значні інвестиції. Я думаю, що, можливо, у найближчому часі ми побачимо іншу тенденцію, коли ці пестициди будуть збиратися і вивозитися для утилізації за кордон”, - зазначив він.

Нагадаємо, Мінприроди позбавило підприємство “Еко Нова” ліцензії на поводження з небезпечними відходами, зокрема пестицидами та гербіцидами. Відповідно до наказу міністра, ліцензію було анульовано на підставі акту про виявлення недостовірності даних у документах, поданих суб’єктом господарювання разом із заявою про отримання ліцензії.

Як раніше повідомляв УНН, в Україні лише два підприємства мали ліцензії на утилізацію небезпечних пестицидів та гербіцидів. Обидва, за словами нардепа І.Рибака, отримали їх незаконно і не здійснювали згідно із законодавством свою діяльність. Більш того, через наявність в Україні таких підприємств, небезпечні пестициди та гербіциди не могли бути вивезені на утилізацію закордон (відповідно до вимог Базельської конвенції).

За даними Мінприроди, після анонсування перевірок, одне з цих підприємств добровільно відмовилось від ліцензії на утилізацію такого виду відходів, інше – “Еко Нова” – не пройшло перевірку ековідомства.

За даними правоохоронних органів, “Еко Нова” свого часу отримала ліцензію від Мінприроди на підставі сфальсифікованих даних і попри заперечення з боку місцевих жителів.

Загалом, за інформацією міністерства, із майже 300 утилізаторів небезпечних відходів лише близько 10 відповідають ліцензійним вимогам.

Екологи пов’язують таку ситуацію з видачею ліцензій на утилізацію небезпечних відходів “наосліп”, без проведення доліцензійних перевірок на предмет відповідності матеріально-технічної бази ліцензійним вимогам.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...