Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
вівторок, 26 вересня 2017 р.16:12

Білорусь хоче впровадити європейську систему збору порожніх пляшок

КИЇВ. 28 серпня. УНН. До 2020 року Білорусь планує впровадити заставну систему збору тари. Про це повідомив на прес-конференції начальник управління з координації діяльності у сфері поводження з вторинними матеріальними ресурсами ГУ "Оператор вторинних матеріальних ресурсів" Анатолій Шагун, повідомляє УНН з посиланням на БЕЛТА.

"Зараз в депозит передбачається включити і упаковки з ПЕТ і алюмінію. Термін впровадження нової системи - орієнтовно 2020 рік. Це дозволить на 10% збільшити обсяги використання вторинної сировини з комунальних відходів", - сказав А.Шагун.

Нагадаємо, така ж система збору тари (через фандомати) незабаром може з'явитися і в Україні.

Кілька комітетів ВР вже підтримали відповідний законопроект.

Згідно з пояснювальною запискою законопроекту 5614 "Про систему збору та утилізації тари", впровадження депозитної системи передбачає, що виробники і імпортери повинні будуть брати участь у депозитній системі тари шляхом позначення її депозитними етикетками. Такі етикетки будуть свідчити про те, що споживач може повернути саме цю тару до точок збору використаної тари і відразу ж отримати відшкодування за кожну одиницю.

Автори законопроекту зазначають, що впровадження такої системи допоможе врегулювати критичну ситуацію зі сміттям в Україні, зокрема зупинити інтенсивне накопичення відходів на звалищах.

Принцип роботи системи полягає в тому, що при здачі тари в фандомати цей спеціальний автомат повертає частину грошей, сплачених при купівлі напою.

Німці стверджують, що така система стимулює людей до цивілізованої здачі використаної тари. І для більшості німецьких сімей повернення порожніх пляшок через фандомати вже став традицією вихідного дня.

Крім Німеччини, така система діє в Швеції, Норвегії, Фінляндії, Данії, Естонії. Наприклад, в Норвегії завдяки фандомати збирають 95% тари, в Фінляндії - 93,3%, а в Данії - 89%.

Джерело: УНН
Відео
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...