Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Неділя, 22 липня 2018 12:10
Новини: Політика

Родоначальник лотерейної галузі України прокоментував колапс на ринку

Родоначальник лотерейної галузі України прокоментував колапс на ринку

Георгій Ложенко

КИЇВ. 13 вересня. УНН. Спроби Міністерства фінансів України монополізувати лотерейний ринок під одного оператора, а саме "Українську національну лотерею", можуть призвести до знищення всього ринку, який будували з нуля впродовж багатьох років. Про це повідомив Президент найбільшого лотерейного оператора України "М.С.Л." Георгій Ложенко у своєму Facebook, передає УНН.

Г.Ложенко працює у лотерейній сфері вже 30 років - свою кар’єру він розпочав ще у радянському "Спортлото". Після розпаду СРСР він став біля витоків народження української лотереї і з того часу очолює найбільшого лотерейного оператора "М.С.Л." ("Молодьспортлото").

До 2014 року компанія активно розвивалася і першою серед інших учасників започаткувала програму соціальної допомоги країні. За кошти лотерей "М.С.Л." було збудовано масштабний льодовий палац в Київській області - "Льодограй" для зимових видів спорту. Бюджет будівництва на той момент склав 20 млн грн, що на той час становило 2,5 млн дол.

Проте, у 2014 році ситуація докорінно змінилася і "М.С.Л." потрапив у скрутну ситуацію. Разом з іншим оператором "Патріот" вони опинилися у списку санкцій РНБО. З того часу на лотерейному ринку України стали накопичуватися проблеми, які в результаті призвели до колапсу. Зараз ситуацію намагаються вирішити державні органи у робочих групах. Проте просвіту поки не видно. Сам Г.Ложенко розуміє причини штучно створених проблем та має своє бачення їх вирішення. 

"Бачу, активізувалась увага до лотерейної тематики. Це добре, хоча привід не дуже позитивний. Тому, як і обіцяв, поясню своє бачення "лотерейної проблеми України". Точніше того, куди його намагаються загнати. 

Перше. Всього на ринку держлотерей працює три компанії: М.С.Л. (ми), Патріот та Національна лотерея (УНЛ). Ще таку можливість має Ощадбанк, але поки він її не використовує. 

Друге. Зараз на лотерейному ринку планують зробити такі зміни, які призведуть до: випадкової легалізації грального бізнесу (заборонений в 2009 році), монополії лотерей однією компанією (і це не Ощадбанк), величезного чорного готівкового ринку і мінімуму податків," - написав він. 

До таких результатів призведуть недолугі документи Мінфіну, який зацікавлений в лобіюванні інтересів однії з компаній, а не всього ринку загалом, пояснив він.

"В 2012 році (за Азарова) прийняли закон "Про державні лотереї в Україні". Але, відповідно закону, умови і вартість видачі ліцензій лотерейному бізнесу повинен встановити Кабмін. За 5 років жоден уряд так і не зміг затвердити умови ліцензії для "лотерейщиків".

В травні 2017 року Міністерство фінансів України на чолі з міністром Олександром Данилюком таки розробили проект постанови, який повинен визначити рамки існування цього бізнесу.

Чому цей проект невдалий. Проблема №1 – Монополія. Прийнятий за Азарова закон "Про державні лотереї" визначає, що оператори державних лотерей повинні мати досвід роботи на цьому ринку не менше 10 років. Також вони повинні мати не менше 5 тисяч пунктів розповсюдження лотерей. 

Наразі цим умовам відповідає 3 компанії – УНЛ (Національна лотерея), "Патріот" та М.С.Л. Крім цього запропонований Мінфіном проект постанови вводить нові обмеження - компанії під санкціями не мають право отримати ліцензії.

М.С.Л. та Патріот зараз в санкційному списку. Наша компанія опинилась там незаконно та безглуздо. Про це я вже писав чимало. Детально в цьому пості – Facebook.

От і виходить, що Мінфін залишає весь лотерейний ринок для одного гравця – УНЛ. Про власників цієї компанії писати не буду. Для цього у вас є Гугл. Пошукайте, який нардеп можливо має вплив на них.

Розумію вашу реакцію. Ложенко – "зацікавлена сторона", йде проти конкурентів. Але зацікавлений я не тільки в прибутках нашої компанії, а і в побудові нормального лотерейного бізнесу в Україні, який платитиме податки та розвиватиме соціальні проекти в країні.

Ми цей ринок будували майже "з нуля". І відповідність М.С.Л. європейським лотерейним стандартам – прямий доказ цього. Ми не "временщики", - пояснив Г.Ложенко.

Крім того він вказав на те, що проект ліцензійних умов майже не контролює грошовий потік від лотерей. Весь контроль лотерейного ринку зводиться переважно до використання звичайних касових апаратів у пунктах реалізації лотерей.

"Зазвичай у місцях, де приймають ставки на спортивні події або стоять ЛТС (лотерейні термінали самообслуговування) є постійна клієнтська база — понад 90% усіх відвідувачів. А гравцеві, якого добре знають, ставку через касовий апарат зазвичай не проводять.

В світовій лотерейній практиці все відбувається так. Є лотерейні термінали, через які приймають ставки, виплачують виграші й усі дані відображаються в центральній системі (ЦС). Залишок у касі видно в режимі онлайн. 

Проект Мінфіну не пропонує такого чіткого способу контролю лотерейного ринку. І ми отримаємо величезний чорний ринок.

Податки будуть платити з мінімально показаних білих доходів. І не побачить український бюджет нормальних податкових надходжень від такого прибуткового бізнесу. Як і не побачить країна великих соціальних проектів, побудованих на гроші лотерейників", - наголосив Президент "М.С.Л.". 

Ще однією потенційною проблемою від реалізації проекту Мінфіну буде створення передумов для легалізації грального бізнесу.

"У проекті ліцензійних умов Мінфіну немає чіткого розмежування між лотереєю Тото і букмекерством. Останнє віднесено до азартних ігор і заборонено в Україні. У результаті такого ліцензування лотереї ми можемо отримати заодно й легалізацію азартних ігор. Також взагалі не описано, що таке миттєва лотерея і як вона повинна виглядати.

Ще важливий момент. Чиновники пропонують дозволити гральні зали з терміналами ЛТС (лотерейні термінали самообслуговування). Але!!! Мінфін не вимагає сертифікації програмного забезпечення.

А без сертифікованих програм, термінал ЛТС легко перетворити в "однорукого бандита". Тобто в звичайний ігровий автомат, заборонений в Україні з 2009 року. 

Тому вийде так. Під маркою лотерейної компанії будуть існувати заборонені сьогодні гральні зали. Але тепер вони будуть працювати легально, як розповсюджувачі лотерей. У кожному залі просто поставлять кілька класичних тиражних лотерей.

Це 3 головні проблеми, які принесе лотерейному бізнесу ініціатива Мінфіну. А цих проблем ще чимало", - зауважив Г.Ложенко. 

Резюмуючи, Президент "М.С.Л." закликав владу не ламати через коліно ринок, який будувався впродовж тривалого часу. Натомість запропонував вирішити усі питання в робочому форматі за участі всіх учасників лотерейного ринку.

"Чому я це пишу. Я не звик "оскаженіло" критикувати владу за будь-який промах. Тому прошу звернути увагу на цю проблему Володимира Гройсмана. Готовий до діалогу і разом з Мінфіном та Кабінетом Міністрів України розробити нові ліцензійні умови для лотерейного бізнесу, які будуть розвивати ринок і приносити податки бюджету країни," - сказав він.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...