Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Четвер, 21 червня 2018 15:18
Новини: Політика

У Раді розкритикували законопроект Рибалки про кредитні спілки

У Раді розкритикували законопроект Рибалки про кредитні спілки

законопроект

КИЇВ. 13 вересня. УНН. Законопроект "Про кредитні спілки", ініційований головою фінкомітету ВРУ С.Рибалкою та його колегами, Головне експертне управління Ради розкритикувало за невідповідність діючим законам, а також за купу недоопрацювань. Про це йдеться у відповідному висновку Управління, передає УНН із посиланням на портал ВРУ

Тож, розглянувши законопроект №6405, Головне експертне управління ВРУ висунуло щодо нього низку зауважень.

Зокрема, у проекті недостатньо чітко визначений статут кредитної спілки та не чітко прописана процедура ліквідації проектної спілки.

"До того ж незрозуміло, чому кредитні спілки можуть утворюватися шляхом поділу та злиття кредитних спілок і не можуть, наприклад, шляхом виділу," - йдеться у документі.

Зазначається, що у проекті відсутнє докладне визначення положень щодо умов та порядку надання кредитною спілкою кредитів.

"Крім того, у проекті чітко не визначені вимоги до кредитного договору. Відповідні застереження стосуються також умов прийняття коштів на депозитний рахунок," - зауважують експерти.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Фінкомітет на чолі з Рибалкою вбиває кредитні спілки 

Окрім того, на думку експертів, потребує уточнення і термінологічний апарат законопроекту.

Також, згідно цього законопроекту, передбачається, що формування пайового капіталу кредитної спілки відбувається за рахунок сплати вступного і обов’язкового пайового внеску, однак порядок цього внеску не вказаний.

Даний законопроект передбачає гарантії за вкладами, однак це не передбачено Законом "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб", і автори документу не передбачили необхідність змін до цього закону.

Разом з тим, ініціатори передбачили ряд змін до інших законів України, але деякі із них, в принципі, не стосуються їх проекту "Про кредитні спілки" взагалі.

"Щодо змін до Закону України "Про банки і банківську діяльність" у проекті пропонується викласти статтю 8 "Кооперативні банки" цього Закону у новій редакції. Проте, на нашу думку, визначення статусу вказаних банків не має безпосереднього відношення до кредитних спілок, а тому не є предметом цього проекту і має бути виключено з нього", - йдеться у документі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Попри корупційну складову, фінкомітет ВРУ підтримав законопроект про ломбарди

Окрім того, експерти ВРУ наголосили, що не вбачають доцільності у пропозиції про непоширення вимог чинної редакції Закону України "Про банки і банківську діяльність" (щодо істотної участі) на кооперативні банки.

"Узагальнюючий висновок: за результатами розгляду у першому читанні законопроект доцільно повернути на доопрацювання з урахуванням висловлених зауважень та пропозицій," - йдеться у тексті документу.

Нагадаємо, фінансовий Комітет рекомендував ВРУ ухвалити законопроект про кредитні спілки (№6405) за основу, який, у свою чергу, суперечить чинному законодавству та має низку ризиків.

Як повідомляв УНН, за словами Президента Всеукраїнської асоціації кредитних спілок Ростислава Гайдаєнка, цей законопроект може знищити 200 кредитних спілок та спровокувати масові банкрутства.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...