Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Середа, 18 липня 2018 17:47

"Трейд Коммодіті" оприлюднило розрахунки цін на паливо по тендеру МО

КИЇВ. 12 жовтня. УНН. "Трейд Коммодіті" оприлюднило розрахунки цін на паливо по тендеру МО. У НАБУ тепер можуть ознайомитися з котируваннями Platts, які лягли в основу перегляду цін по тендерним договорами з Міноборони, передає УНН.

Квітневий тендер Міністерства оборони України на поставку 70 тис. т нафтопродуктів, в якому "Трейд Коммодіті" здобуло перемогу по 14 лотам, практично відразу став мішенню для багатьох лже-експертів, вважають в компанії.

"Ще на стадії підписання договорів із замовником, в ЗМІ з'явилися блоги і колонки окремих авторів, які звинувачують нашу компанію в завищенні цін на паливо. Ніяких реальних підстав під собою подібні висловлювання не мали, а тому залишалися без реакції з нашого боку.

Експерт, який претендує на об'єктивність в області паливного ринку, а тим більше, в питаннях цінової політики, як мінімум, повинен вміти орієнтуватися на котирування Platts (провідний світовий постачальником інформації про ринки енергоресурсів, нафтохімії і металів і найбільш авторитетне джерело розрахункових котирувань на фізичному і ф'ючерсному ринках). Так як саме вони лягли в основу перегляду цін на паливо в рамках нашої роботи за контрактами з Міноборони.

Думки псевдо-експертів, які не вміють аналізувати тенденції світового ринку, на щастя, не можуть впливати на розрахунки об'єктивних ринкових цін палива", - пояснили в компанії і додали, що приводом для розслідування НАБУ торішнього паливного тендеру Міноборони вважають оприлюднені окремими некомпетентними особами лже-даних.

У "Трейд Коммодіті" відзначили, що в рамках судового розгляду у справі НАБУ проти Міноборони вони готові фактами довести обґрунтованість своїх рішень про перегляд цін за паливними контрактами до рівня середньоринкових.

"Ми готові надати всі розрахунки НАБУ. При бажанні слідчі бюро і самі можуть отримати доступ до котирувань Platts. Це дозволить їм особисто переконатися в законності прийнятих рішень.

Наприклад (нижче наведені таблиці розрахунку цін по тендеру - ред.), на момент проведення аукціону на закупівлю річного дизельного палива (19.04) середня ціна Platts в доларах за тонну становила 370,25 уе. На стадії підписання договору (13.05 і 18.05) - ціна Platts зросла до 415,75 уе і 443,75 уе. На підставі цього "Трейд Коммодіті" ініціювало звернення до МО щодо можливості перегляду закупівельних цін. Поки тривали переговори (06.06) ціна Platts становила вже понад 440 уе за тонну ДП. На момент підписання додаткового договору з Міноборони (10.06) котирування досягли показника в 447,75 уе за тонну. Таким чином, з дня проведення аукціону ціна на дизель виросла на 77,5 доларів (близько 16,5% на тонні).

Надалі ці зміни ринкової вартості палива, в рамках можливостей гарантованих українським законодавством, знайшли своє відображення в кінцевій ціні поставки", - пояснили в компанії.

У "Трейд Коммодіті" наголосили, що аналогічно, в об'єктивності та законності їх дій можна переконатися, проаналізувавши контракти на закупівлю армією арктичного дизеля, реактивного палива і бензинів А-80 і А-92.

"Закликаємо всіх бажаючих компетентних (!) експертів ринку перевірити надані нами котирування Platts і проаналізувати обґрунтованість вартості квітневих контактів МО", - додали в компанії.

Нагадаємо, 11 жовтня Національне антикорупційне бюро України та Спеціалізована антикорупційна прокуратура заявили, що викрили корупційну схему щодо розтрати державних коштів в сумі понад 149 млн гривень при закупівлі палива для Міністерства оборони України.

Йдеться про тендер, який в квітні минулого року виграло ТОВ "Трейд Коммодіті".

У компанії звинувачення НАБУ в корупції назвали безпідставними.

"Ми категорично не згодні з думкою слідства і звинувачення в корупції вважаємо вкрай необгрунтованими. З метою пошуку істини "Трейд Коммодіті" має намір ініціювати публічну дискусію із залученням експертів і учасників паливного ринку", - повідомили в компанії, відзначивши, що всі їх дії по тендеру відбувалися виключно в рамках правового поля.

У Міноборони, в свою чергу, справу НАБУ вважають "замовленням" гравців паливного ринку і відзначають, що, згідно з висновком Торгово-промислової палати, ніяких порушень під час тендеру виявлено не було.

Заступник міністра оборони Павловський в суді заявив, що паливо для потреб Міноборони у "Трейд Коммодіті" було закуплено за найнижчою ціною.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...