Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Пʼятниця, 27 квітня 2018 11:11
Публікації: Економіка
28368

Голова ДФС звернувся до міністра фінансів з проханням видати лотерейникам ліцензії

КИЇВ. 6 травня. УНН. Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров звернувся до новопризначеного міністра фінансів Олександра Данилюка з проханням видати операторам державних лотерей ліцензії, які Мінфін не видавав з 2014 року. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила колишній заступник міністра фінансів Олена Макєєва, передає УНН.

Раніше колишній міністр фінансів Наталія Яресько та відповідальна за сферу діяльності лотерей екс-заступник відомства Олена Макеєва, всупереч рішенню Державної регуляторної служби, не видали ліцензії операторам державних лотерей. Як повідомили у Державній регуляторній службі, Мінфін мав впродовж 10 днів виконати розпорядження щодо видачі ліцензії, проте цього не зробив.

О.Макеєва також повідомила на своїй сторінці у Facebook про те, що їй невідомо, чи сплачують оператори державних лотерей податки до Державного бюджету у зв’язку з введенням санкцій РНБО проти них.

Зазначимо, що за інформацією Кабміну, саме Міністерство фінансів є відповідальним за податкову політику у державі, тож О.Макеєва мала бути поінформованою про стан лотерейної сфери і сплату податків з їх боку.

Як раніше повідомляв УНН, на неодноразові звернення редакції до Міністерства фінансів України, зокрема О.Макеєвої щодо пояснення ситуації, яка виникла на ринку лотерей у зв’язку з тим, що санкції РНБО позбавили їх можливості сплачувати податки до Держбюджету України, у відомстві відповідали, що це не належить до їх компетенції.

При цьому, жоден орган виконачої влади також не зміг надати пояснення, на яких підставах санкції РНБО введено проти операторів державних лотерей, оскільки згідно з їх офіційними відповідями, рішень суду або інших доказів неправомріної діяльності операторів лотерей немає. У свою чергу в Міністерстві закордонних справ заявили про те, що у них немає інформації про негативний вплив операторів лотерей на нацбезпеку країни. Крім того, у МЗС зазначили, що під час розгляду питання введення санкцій РНБО проти операторів лотерей, доказів, документів або інших фактів їх неправомірної діяльності надано не було.

“Міністерство закордонних справ не було ініціатором включення українських операторів лотерей до переліку юридичних осіб, щодо яких застосовані обмежувальні заходи, та на етапі опрацювання Міністерством проектів додатків до рішення РНБО України "Про застосування персональних спеціальних еконмічних та обмежувальних заходів (санкцій)“, відповідні позиції у них були відсутні”, - повідомили в МЗС.

У квітні поточного року, а саме до звільнення О.Макеєвої з посади заступника міністра фінансів, НБУ, Мінфін та ДФС, за їх даними, проводили робочу нараду щодо вирішення питання операторів державних лотерей та надання їм можливості сплатити податки. Разом з тим, як зазначили у Мінфіні, обговорення проводилося у форматі “обміну думками”, тому жодного конкретного рішення прийнято не було. Тож знову таки, у Мінфіні, де відповідальною за сферу діяльності лотерейних операторів була О.Макеєва, не змогли вирішити проблему операторів державних лотерей зі сплатою податків до Держбюджету.

Єдиним органом, що намагався вирішити проблему лотерейників, яким РНБО заблокувала можливість сплати податків до Держбюджету, була ДФС. Саме фіскальна служба офіційно звернулася до Нацбанку із закликом зняти обмеження на сплату податків з лотерейників, визнавши, що рішення РНБО про введення санкцій призвело до колізії в законодавстві, а відтак до недоотримання коштів у Держбюджет. Однак, у Нацбанку також повідомили, що це не їх компетенція.

При цьому за даними експертів, саме колишнє керівництво Мінфіну зробило усе можливе, аби оператори державних лотерей не змогли сплатити податки, погіршуючи у такий спосіб їх фінансовий стан та репутацію. Такі висновки зробили експерти у сфері лотерей, юристи, народні депутати, міжнародні аналітики, які звинуватили Мінфін у знищенні лотерейного ринку в Україні.

Як раніше заявляли українські лотерейники, вони неодноразово зверталися до органів виконавчої влади, зокрема Мінфіну, з проханням надати їм можливість сплачувати податки державі, виконуючи чинне законодавство України.

При цьому оператори лотерей неодноразово та публічно заявляли про тиск з боку Мінфіну та фінасові втрати лотерейників та держави внаслідок рішень та дій представників відомства.

Однак, жоден орган не зміг вирішити це питання, перекладаючи відповідальність один на одного.

У той же час Мінфін вніс до Верховної Ради законопроект щодо легалізації грального бізнесу, який унеможливлював діяльність існуючих операторів лотерей. За даними ЗМІ та експертів, законопроект Мінфіну був чітко прописаний під іноземну компанію, яка мала би монополізувати лотерейний ринок в Україні. Однак, законопроект Мінфіну тричі не пройшов Антикорупційний комітет Верховної Ради та був визнаний лобістським.

Наразі оператори державних лотерей сподіваються на вирішення питання та врегулювання ситуації на ринку з боку новопризначеного Міністра фінансів О.Данилюка.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...