Вівторок, 17 січня 2017 00:39
Публікації: Спорт

Ріо, мій Ріо. Огляд подій за 15-21 серпня

Літні Олімпійські ігри стартували у Ріо-де-Жанейро ще 5 серпня. Проте для України вирішальними вони стали саме цього тижня, коли українська збірна здобула перше "золото".

Першу золоту медаль Україна виборола у вівторок, 16 серпня, коли 22-річний гімнаст Олег Верняєв став найсильнішим у змаганнях на паралельних брусах. Це стало його другою нагородою в Ріо: напередодні він узяв "срібло" в багатоборстві. Проте після завоювання срібної медалі преса обговорювала зовсім не спортивні досягнення Верняєва, а те, як він відмовився спілкуватися з російськими журналістами. Кореспондент російського телебачення гукнув Верняєва після фіналу, спортсмен підійшов, та коли побачив мікрофон із написом "Росія", розвернувся та мовчки пішов геть. Це стало предметом чисельних публікацій у ЗМІ – як українських, так і зарубіжних.

Другим героєм тижня став Юрій Чебан, який переміг у веслуванні на каное на 200 метрів. За перемогу Юрій боровся так завзято, що наприкінці випав із човна. Втім, його зусилля були аж ніяк не марні. Він приніс Україні другу золоту медаль та встановив новий олімпійський рекорд: пройти дистанцію із результатом 39.279 секунд до нього ще нікому не вдавалося.

Ще одним героєм став 25-річний борець греко-римського стилю Жан Беленюк. Він здобув для України срібну медаль у категорії до 85 кг, але результати боротьби викликали чималий скандал. Користувачі соцмереж почали писати, що Жана засудили. Один з суддів Темо Казарашвілі, житель російської Твері, двічі ставив українця у партер (низька стійка з наданням переваги суперникові). А трохи згодом Жана оштрафували на одне очко. Зрештою, перемогу віддали росіянинові грузинського походження Давіду Чакветадзе, що викликало неабияке обурення в мережі. Народний гнів підтримав і міністр молоді та спорту Україну Ігор Жданов, який на своїй сторінці у Facebook написав, що "золото" у Беленюка вкрали. Подібна нечесна боротьба, на думку І.Жданова, не може вважатися перемогою росіянина під час двобою.

Також "срібло" Україні принесли п’ятиборець Павло Тимощенко, стрілок Сергій Куліш і жіноча збірна з фехтування на шаблях. А бронзові медалі країні дісталися від фехтувальниці Ольги Харлан, легкоатлета Богдана Бондаренка, гімнастки Анни Різатдінової. Також "бронзу" здобули Тарас Міщук та Дмитро Янчук, які посіли третє місце у веслуванні на каное-двійках на дистанції 1000 м.

Загалом до скарбнички нашої збірної потрапили 11 медалей. В загальнокомандному рейтингу українці посіли 31 місце. У загальному медальному заліку лідером стала збірна Сполучених Штатів, яка здобула 121 медаль (46 золотих, 37 срібних та 38 бронзових). Друге місце посіла Великобританія із 67 медалями (27 золотих, 23 срібних і 17 бронзових), а на третій сходинці опинився Китай, чия збірна здобула 70 медалей (26 золотих, 18 срібних і 26 бронзових).