Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Пʼятниця, 23 лютого 2018 16:08

Спецтеми

спалах кору

У 2017 році в Україні зафіксований спалах кору. Протгяом року в Україні зафіксували 4782 випадки захворювання на кір. У 2018 році станом на лютий щодня фіксуються нові випадки у різних регіонах України. 

За оцінками експертів різкий сплеск виник на фоні низького охоплення населення щепленням від хвороби. 

У деяких регіонах України станом на 2017 - початок 2018 року кількість вакцин від кору недостатня. Зокрема мова йде про Зарпатську область. 

АТО

Антитерористична операція

Згідно із Законом України «Про боротьбу з тероризмом» 14 квiтня 2014 року на сході України була розпочата антитерористична операція — «комплекс скоординованих спеціальних заходів, спрямованих на попередження, запобігання та припинення терористичної діяльності, звільнення заручників, забезпечення безпеки населення, знешкодження терористів, мінімізацію наслідків терористичної діяльності». Початок проведення антитерористичної операції — дата набрання чинності Указу Президента України «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України» від 14 квітня 2014 року № 405/2014. Район проведення антитерористичної операції був визначений Кабінетом Міністрів України.
Для оперативного керівництва антитерористичною операцією був створений Штаб АТО, який очолив керівник Антитерористичного центру при СБУ України.

До антитерористичної операції залучені сили СБУ, МВС, пiдроздiли Мінiстерства оборони та Прикордонної служби, а також центральні та мiсцевi органи влади.

Олімпіада-2018

XXIII зимові Олімпійські ігри. Місце проведення: Пхьончхан, Південна Корея. Відбуватимуться з 9 по 25 лютого 2018 року.

Змагання у 15 зимових видах спорту: гірськолижний спорт, керлінг, санний спорт, біатлон, фігурне катання, лижне двоборство, стрибки з трампліну, сноуборд, ковзанярський спорт, бобслей, фрістайл, шорт-трек, лижні перегони, хокей, скелетон.

Від участі у змаганнях відсторонена збірна Росії. Причиною стало зловживання допінгом. Росіянам на Олімпіаді заборонено використовувати російську символіку, прапор та гімн.

Азартні ігри

11 грудня 2015 року Кабінет Міністрів України зареєстрував Проект Закону №3632 “Про детінізацію ринку азартних ігор та забезпечення доходами бюджету з метою виконання соціальних зобов’язань”. Вказаний законопроект розроблений Міністерством фінансів України і передбачає легалізацію в Україні азартних ігор. Крім того, законопроектом передбачено створення нового органу – Національної служби у сфері азартних ігор. До компетенції Національної служби планується віднести ліцензування організаторів азартних ігор, ведення відповідних реєстрів, встановлення вимог щодо сертифікації відповідного грального обладнання та програмного забезпечення.

Нагадаємо, у 2009 році Верховною Радою України був схвалений закон щодо заборони грального бізнесу в Україні. Авторами тексту законопроекту виступили народні депутати 6 скликання Валерій Писаренко та Григорій Смітюх. Тоді обґрунтуванням вказаного рішення було наступне: “Розвиток грального бізнесу супроводжується зростанням кількості населення з інфантильними цінностями: надія на удачу звільняє людину від відповідальності за свої дії, від необхідності приймати соціально зрілі та відповідальні рішення. Гральна залежність змушує суспільство в провідних країнах світу нести чималі розходи на створення медико-соціальних бригад „швидкої допомоги” у складі психіатра, психолога та соціального працівника. Тому в умовах, що склалися, прийняття Закону України щодо заборони грального бізнесу є важливим та актуальним”. 11 червня 2009 року 390 народних депутатів подолали вето Президента та прийняли Закон “Про заборону грального бізнесу в Україні”.

30 років аварії на ЧАЕС

Минає 30 років після того, як 26 квітня 1986 року сталась аварія на Чорнобильській атомній електростанції. Після аварії з зони відчуження довкола станції евакуювали 115 тисяч осіб, серед яких і мешканці міста Прип’ять, яке сьогодні повністю покинуте. У зоні мешкають самосели. А на самій ЧАЕС досі працюють близько двох тисяч осіб, хоча у 2000 році станцію, яка свого часу виробляла десяту частину електроенергії України, було повністю зупинено.

Зараз триває будівництво нового укриття над зруйнованим четвертим енергоблоком.