danilyuk-ocholyuvav-rnbo-menshe-5-misyatsiv-tomu-divno-chuti-yogo-dumki-schodo-motor-sichi-ekspert

Данилюк очолював РНБО менше 5 місяців, тому дивно чути його думки щодо "Мотор Січі" - експерт

 • 17691 переглядiв

КИЇВ. 9 лютого. УНН. Екссекретар РНБО Олександр Данилюк, який обіймав цю посаду кілька місяців (з кінця травня по жовтень 2019 р.) у своєму блозі на сайті НВ публічно визнав, що вів переговори про залучення на ПАТ "Мотор Січ" нових інвесторів, хоча контрольний пакет акцій підприємства ще в 2016 році придбали китайські інвестори, пише УНН.

"Під час переговорів з Джоном Болтоном (чиновником адміністрації Трампа, який нині перебуває під персональними санкціями КНР - ред.) я зробив запит на залучення американського інвестора. Протягом двох тижнів інвестор був знайдений", - розповів Данилюк про свої недружні дії щодо китайських інвесторів "Мотор Січі".

Політичний аналітик Володимир Цибулько розцінює ці слова як зізнання в тому, що український чиновник свідомо заважав китайським акціонерам підприємства приступити до управління придбаним ними активом. "Данилюк публічно письмово зафіксував, що чинив активну протидію китайським інвесторам. По суті, він визнав, що українська влада в його особі як глави РНБО не керувалася принципом верховенства права, а намагалася перехопити контроль над підприємством у законних власників, щоб вислужитися перед західними партнерами. Що стосується інших міркувань на тему, то ні на посаді міністра фінансів, ні в якості "скороминущого" глави РНБО Данилюк не добився видатних успіхів, і кожен раз ішов зі скандалом. Тому його експертиза в питаннях авіабудування, національної безпеки та інших подібних питаннях, вкрай сумнівна. Так само як і моральне право міркувати на ці теми", - вважає аналітик.

На думку Цибулька, "своїм зізнанням Данилюк однозначно підтверджує, що українська влада своїми діями експропріювала інвестиції китайців в "Мотор Січ" - тобто поповнює доказову базу китайської сторони в міжнародному арбітражі".

Аналітик розцінює публічну заяву ексчиновника як спробу нагадати про себе в Вашингтоні. "Зараз безліч псевдоекспертів і квазіспеціалістів з числа збитих льотчиків повилазило на світ білий і намагається похайпувати на темі "Мотор Січі". Але в цьому конкретному випадку дуже дивним виглядає те, як Данилюк погоджується, що китайці законно купили акції "Мотор Січі", і навіть готовий визнати право китайців на обов'язкову компенсацію їх фінансових втрат. Тут вже треба вибирати, коли ти був справжнім - коли за спиною у китайців розпоряджався їх власністю, або зараз", - зазначає Цибулько.

ЗМІ писали, що Олег Уруський, чинний віце-прем'єр - міністр з питань стратегічних галузей промисловості також пропонував представникам Туреччини купити понад 50% акцій компанії "Мотор Січ", які на той момент були фактично вкрадені у китайських інвесторів.

Як відомо, 31 січня 2021 року діями силових структур і "тітушок" ультранаціоналістичних організацій у присутності кількох нардепів від "Слуги народу" було взято штурмом будівлю, де могли пройти збори акціонерів "Мотор Січ". Перед цим Україна заблокувала активи китайських компаній - СБУ ініціювала санкції, які були схвалені РНБО і введені в дію указом президента. Китайські власники контрольного пакету акцій "Мотор Січ" назвали подію "варварським пограбуванням", що виключає можливості мирного врегулювання спору. Раніше вони ініціювали інвестиційний спір у міжнародному арбітражі, де вимагають від держави Україна компенсацію обсягом 3,5 млрд дол. за експропріацію своїх інвестицій в підприємство. А уряд КНР направив уряду України ноту протесту в зв'язку з репресіями проти китайських інвесторів, експерти очікують введення зустрічних санкцій проти українських компаній, чиновників і політиків.

Українські Національні Новини

Політика