denisova-ta-ofis-genprokurora-domovilis-pro-inspektsiyu-mists-nesvobodi

Денісова та Офіс Генпрокурора домовились про інспекцію місць несвободи

 • 13514 переглядiв

КИЇВ. 18 вересня. УНН. Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова домовилась з Офісом Генерального прокурора про старт пілотного проекту щодо спільного інспектування місць несвободи. Про це омбудсмен написала на своєму Telegram-каналі, передає УНН.

“Відбулася робоча зустріч із заступником Генерального прокурора Гюндузом Мамедовим щодо реалізації положень Меморандуму про співпрацю між Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини та Офісу Генерального прокурора. Під час зустрічі було досягнуто домовленості про старт пілотного проекту щодо спільного інспектування місць несвободи, зокрема установ Державної кримінально-виконавчої служби”, - написала Людмила Денісова.

За її словами, в основі проведення таких перевірок будуть методології, що розроблені Офісом Уповноваженого з метою моніторингу дотримання прав людини в місцях несвободи та прав дітей. Зазначені інспектування будуть відбуватися за участі представників Офісу Уповноваженого, Офісу Генпрокурора та громадськості. Для всіх учасників процесу будуть проведенні відповідні навчальні тренінги.

“За попередніми домовленостями, перший пілот буде реалізовано у південному регіоні України. Перше інспектування відбудеться вже наприкінці вересня. Згодом така практика буде поширена на території всієї держави”, - додала омбудсмен.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З початку року в Україні обліковано близько 90 проваджень через катування

Вона зазначила, що також під час зустрічі обговорили ситуацію про дотримання прав людини і громадянина, що утримуються в місцях попереднього ув’язнення, під час реалізації експериментального проекту Міністерства юстиції стосовно платних камер.

“Поінформувала, що зверталася до Міністра юстиції України щодо необхідності приведення “Порядку проведення експериментального проекту щодо платної послуги з надання поліпшених побутових умов та харчування особам, узятим під варту, в слідчих ізоляторах Державної кримінально-виконавчої служби” у відповідність до Конституції України, Загальної декларації прав людини та Закону України “Про попереднє ув’язнення”. Наголосила, що Офісом Уповноваженого готується висновок щодо наявності дискримінаційних положень під час реалізації зазначеного проекту. За результатами буде поданий судовий позов до Міністерства юстиції щодо скасування Порядку, або внесення змін до нього”, - сказала Людмила Денісова.

За її словами, законопроект, який регулюватиме створення та функціонування подвійної системи регулярних пенітенціарних інспекцій потребує суттєвого доопрацювання.

“Порушили питання, що стосуються ювенальної юстиції та домовилися об'єднати зусилля, що будуть спрямовані на удосконалення системи ювенальної юстиції та захисту прав дітей у конфлікті із законом. Також домовилися посилити співпрацю щодо дотримання прав громадян на тимчасово окупованих територіях Криму та Донбасу. Ми будемо надавати інформацію про факти порушень прав людини і громадянина на тих територіях, зокрема про незаконну передачу ув’язнених з тимчасово окупованих територій нашої держави в Росію та про мілітаризацію дітей. Впевнена, що результат реалізації всіх намічених спільних планів змінить на краще стан дотримання прав людини в Україні”, - додала омбудсмен.

Нагадаємо, у службовців тюрем можуть з'явитися відеореєстратори: як в Україні хочуть захищати від катувань у місцях несвободи.

Українські Національні Новини

Суспільство