diyetolog-rozpovila-pro-korist-supiv

Дієтолог розповіла про користь супів

 • 28888 переглядiв

КИЇВ. 5 січня. УНН. Амінокислоти із неміцних нежирних бульйонів краще засвоюються організмом, ніж із цілого шматка м'яса. Таку думку висловила дієтолог Оксана Скиталінська в коментарі кореспонденту УНН.

"Нежирний, неміцний м'ясний або рибний бульйон, на відміну від м'яса шматком або риби шматком, - це є просто розчин амінокислот, у той час як, наприклад, м'ясо – це амінокислоти, з’єднані між собою пептидними зв'язками", - зазначила експерт.

За її словами, для того, щоб перетравити шматок м'яса, організму треба виділити певні ферменти, які разом із соляною кислотою будуть руйнувати ці пептидні зв’язки. "Це досить таки складна робота для організму", - наголосила дієтолог.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Новорічний стіл-2019 обійдеться українцям у 1535 гривень

У той же час, за її словами, у бульйоні м'ясні білки вже розкладені на амінокислоти, і для їх засвоєння не потрібно багато ферментів, тож перетравлення відбувається миттєво.

При цьому вона додала, що бульйон краще готувати на невеликому шматку мяса птиці – курки чи індички, але не качки й не гуски. У той же час, за словами Скиталінської, відвари овочів у супі – це важливе джерело калію.

Бульйон допомагає відновити цілісність кишечного епітелію та уникнути синдрому підвищеної кишечної проникності, який дуже поширений через вживання смаженої їжі та солодощів, і є причиною ослабленого імунітету, аутоімунних захворювань та багатьох інших.

Правильно приготовлений бульйон — це багато води і дуже мало нежирного м‘яса, а також - велика кількість різноманітних овочів.

Проте, якщо у людини є подагра, то бульйони їй протипоказані через присутність пуринів.

Нагадаємо, якісну рибу до свят краще вибирати в великих магазинах, де є сертифікати і контроль якості і лише після уважного вивчення її зовнішнього вигляду і запаху.

Українські Національні Новини

Суспільство