dokhody-rf-vid-prodazhu-nafty-ta-hazu-podvoiatsia-popry-sanktsii-reuters

Доходи рф від продажу нафти та газу подвояться попри санкції - Reuters

 • 15011 переглядiв

Незважаючи на західні санкції, доходи росії від продажу нафти і газу, за прогнозами, зростуть майже вдвічі в річному обчисленні до 14 мільярдів доларів у квітні 2024 року завдяки зростанню цін.

Доходи росії від продажу нафти та газу у квітні 2024 року майже подвояться у річному обчисленні та становитимуть 14 млрд доларів завдяки зростанню цін. Про це повідомляє Reuters, пише УНН.

Деталі

Видання зазначає, що війна проти України спонукала Захід запровадити численні санкції, спрямовані на обмеження доходів росії від нафти та газу, які становлять близько третини федерального бюджету країни. Заходи також включають обмеження на закупівлю російської нафти, фінансові операції, а також обмеження ціни 60 доларів за барель.

Прогнозований квітневий стрибок доходів від нафти в росії у відсотковому відношенні перевищує 30% зростання, очікуваний за весь 2024 рік.

Розрахунки Reuters показують, що прогнозований дохід росії від видобутку нафти та газу у квітні становитимуть 1,292 трильйона рублів (14 мільярдів доларів), що більше за 648 мільярдів рублів у квітні 2023 року і трохи нижче 1,308 трильйона рублів минулого місяця.

Розрахунки видання засновані на даних галузевих джерел та офіційній статистиці видобутку, перероблення та постачання нафти та газу на внутрішній та міжнародний ринки.

У кремлі заявили, що росія та Китай майже відмовилась від долара в торгівлі22.04.24, 15:58 • [views_0]

Надходження від продажу нафти та газу мають вирішальне значення для російської сировинної економіки та для фінансування війни проти України.

Дефіцит бюджету росії за три місяці року скоротився до 607 мільярдів рублів, чи 0,3% валового внутрішнього продукту (ВВП), чому сприяло відновлення доходів від енергетики.

Загалом на 2024 рік уряд рф заклав до бюджету федеральні доходи у розмірі 11,5 трлн рублів від продажу нафти та газу, що на 30% більше, ніж у 2023 році, і компенсує 24% спад минулого року через зниження цін на нафту та постраждалого від санкцій експорту газу.

Нагадаємо

У лютому 2024 року "Газпром" уперше став найбільшим постачальником трубопровідного газу в Китай, випередивши багаторічного лідера - Туркменістан.