ekspert-ipoteka-tse-dostup-do-rinku-zhitla

Експерт: іпотека — це доступ до ринку житла

 • 11832 переглядiв

КИЇВ. 15 липня. УНН. Іпотека здатна істотно підвищити купівельну спроможність українців, але для це необхідно переглянути процентну ставку по кредиту. Таку думку в коментарі УНН висловив експерт з нерухомості Віктор Несін.

"Іпотечне кредитування, безумовно, підвищило би купівельну спроможність. Ми ж пам'ятаємо докризовий період, коли іпотечне кредитування широко видавалося. При цьому, вартість нерухомості була не маленькою, а навіть високою, тоді однокімнатна квартира близько 100 тис. дол. коштувала", - нагадав експерт.

Несін акцентував увагу, що іпотека прив'язана до доходів населення, але, крім того, є ще процентна ставка, яка в Україні дуже висока.

"Іпотека - це доступ до ринку. Але в той же час іпотека прив'язана до заробітних плат. Якщо у людей немає доходу - вони не зможуть виплачувати іпотеку. Тому ці дві речі взаємопов'язані. Але водночас, я думаю, що є у населення, крім зарплати, ще різні доходи: білі, сірі. Тому, якби іпотека у нас знову запрацювала, я маю на увазі, якщо б процентна ставка була по іпотеці не така, як сьогодні - 24% - це нереально, а якщо вона хоча б трималася європейських ставок - це б суттєво збільшило кількість покупців на ринку. В Україні попит на своє, а тим більше нове житло, дійсно є", - розповів експерт.

Як повідомляв УНН, на даний момент три чверті угод на ринку житлової нерухомості припадає на первинку. Цьому сприяють не тільки нові комунікації, енергозберігаючі технології, вартість, а й фінансові інструменти, які сьогодні пропонують забудовники. Інвестори все активніше користуються такими фінансовими інструментами, як розстрочка від забудовника або іпотека, адже це дає можливість придбати житло вже сьогодні, не маючи повної суми, або купити квартиру більшої площі.

У тому числі найбільший столичний забудовник "Київміськбуд" пропонує розстрочку з першим внеском від 30 до 50%. Решту суми розписують на виплату рівними частинами до введення будинку в експлуатацію. Але слід пам'ятати, що сума залишку не фіксується, якщо протягом будівництва буде рости вартість "квадрата", то збільшиться і виплата по розстрочці.

В інтересах інвесторів забудовники розвивають партнерські програми іпотечного кредитування, наприклад, "Київміськбуд" пропонує на вибір програми з різними банками. Загальні умови отримання іпотеки: перший внесок за квартиру - в розмірі від 30 до 50%; підтвердження своєї фінансової спроможності.

Всього ж в Україні, за оцінками експертів, не більше 10 банків працюють у сфері іпотечного кредитування, і вони ретельно підходять до підбору компанії забудовника, яка стане їхнім партнером, вибираючи тільки надійних.

Українські Національні Новини

Новини Бізнесу