ekspert-rozpoviv-pro-situatsiyu-na-pervinnomu-rinku-nerukhomosti

Експерт розповів про ситуацію на первинному ринку нерухомості

 • 9023 переглядiв

КИЇВ. 19 липня. УНН. У даний момент ситуація на ринку первинної нерухомості хороша - між покупцями і забудовниками досягнуто порозуміння. Про це в коментарі УНН розповів експерт з нерухомості Сергій Костецький.

"В цілому на ринку все добре, якщо порівняти з роком тому, 1,5, коли бульбашка надувалася і багато хто думав, що вона може луснути. Але начебто забудовники і покупці розуміння знайшли, у людей альтернативи немає - тому вони вкладають в нерухомість. За рахунок цього забудовники і живуть. Вони не шикують, у них якщо є 20% рентабельності - це вже добре", - вважає експерт.

На думку Костецького, ринок поводиться стабільно.

"Люди інвестують - на перепродажі заробляють, або в оренду здають, забудовники трохи заробляють, курс ніби без коливань серйозних. Ринок поводиться стабільно. Ніяких передумов до різкого підвищення або зниження вартості первинки сьогодні немає", - вважає експерт.

Як повідомляв УНН, на даний момент три чверті угод на ринку житлової нерухомості припадає на первинку. Цьому сприяють не тільки нові комунікації, енергозберігаючі технології, вартість, а й фінансові інструменти, які сьогодні пропонують забудовники. Інвестори все активніше користуються такими фінансовими інструментами, як розстрочка від забудовника або іпотека, адже це дає можливість придбати житло вже сьогодні, не маючи повної суми, або купити квартиру більшої площі.

У тому числі найбільший столичний забудовник "Київміськбуд" пропонує розстрочку з першим внеском від 30 до 50%. Решту суми розписують на виплату рівними частинами до введення будинку в експлуатацію. Але слід пам'ятати, що сума залишку не фіксується, якщо протягом будівництва буде рости вартість "квадрата", то збільшиться і виплата по розстрочці.

В інтересах інвесторів забудовники розвивають партнерські програми іпотечного кредитування, наприклад, "Київміськбуд" пропонує на вибір програми з різними банками. Загальні умови отримання іпотеки: перший внесок за квартиру - в розмірі від 30 до 50%; підтвердження своєї фінансової спроможності.

Всього ж в Україні, за оцінками експертів, не більше 10 банків працюють в сфері іпотечного кредитування, і вони ретельно підходять до підбору компанії забудовника, яка стане їхнім партнером, вибираючи тільки надійних.

Українські Національні Новини

Економіка