golubovska-nautsi-sche-nevidomiy-riven-zakhistu-yakiy-dayut-antitila-vid-koronavirusu

Голубовська: науці ще невідомий рівень захисту, який дають антитіла від коронавірусу

 • 14310 переглядiв

КИЇВ. 22 січня. УНН. Науці поки невідомо на скільки антитіла, які залишаються після хвороби COVID-19, є захисними. До цього питання держава повинна підходити зважено і впорядкувати систему моніторингу за побічними реакціями на вакцинацію. Про це в ефірі програми "Народ проти з Наташею Влащенко" заявила заслужений лікар України, головний інфекціоніст України Ольга Голубовська, передає УНН.

"50% ефективності (мова йде про вакцину Sinovac - ред.) це, знову-таки, все ще вивчається. Ми не знаємо, ось ці титри антитіл, які люди отримують, на скільки вони є захисними. Захисного поняття титру антитіл для коронавірусної інфекції ще немає... І тому тут потрібно все робити дуже зважено. Тому що підірветься довіра - це будуть страшні речі. А стосовно нашої країни, то нам для цього потрібно впорядкувати систему моніторингу за побічними реакціями", - заявила Голубовська.

На думку інфекціоніста, в Україні ця система потребує модернізації та відповідальності.

"Ті, хто перехворів і у яких немає захисного титру антитіл, а він може зникати, то вони повинні вакцинуватися. Швидше за все, нам доведеться вакцинуватися часто. На сьогоднішній день (є - ред.) три основні штами вірусу і, велика підозра, що між ними немає перехресного імунітету. Все тільки вивчається", - додала заслужений лікар.

Нагадаємо, раніше заслужений лікар України Ольга Голубовська заявляла, що існує можливість, що вакцинуватися від хвороби доведеться, як мінімум, раз на рік. Також Голубовська розповіла, як COVID-19 допоміг українській медицині. На її думку, заплативши велику ціну, в Україні знову звернули увагу на медичну галузь і необхідність її удосконалення, адже останні п'ять років, вона фактично перебувала в занепаді. Зараз люди зрозуміли важливість протиінфекційного захисту, науково-педагогічним працівникам повернули статус лікарів, обговорюється питання нового набору студентів-епідеміологів.

Українські Національні Новини

Здоров'я