kolivannya-tsin-na-rinku-elektroenergiyi-sprichineno-adaptatsiyeyu-gravtsiv-do-rinkovogo-seredovischa-dmitro-malyar

Коливання цін на ринку електроенергії спричинено адаптацією гравців до ринкового середовища – Дмитро Маляр

 • 9451 переглядiв

КИЇВ. 5 липня. УНН. Суттєве коливання цін на електроенергію на ринку в межах тижня спричинено адаптацією гравців до нового ринкового середовища. Про це повідомив директор з управління портфелем енергоресурсів D.Trading Дмитро Маляр на сторінці компанії у Facebook, коментуючи черговий день роботи нового ринку електроенергії.

"Торги на суботу в ОЕС України прогнозовано впали в обсягах до 134 млн кВтг за рахунок фактору "вихідного дня" (середньодобовий обсяг торгів за тиждень 149 млн кВтг). Ціна пішла в гору до середньозваженої позначки 165,9 коп./кВтг. На цьому тижні базовий графік навантаження (так званий baseload) коштував в середньому 158,9 коп./кВтг. Це основний показник для споживачів промислової категорії. Найдешевше торги по цьому продукту були на день відкриття ринку (1 липня) та у четвер (4 липня) 155 та 151 коп./кВтг відповідно. Слід відмітити, суттєве коливання цін в межах тижня по даному продукту (151-163 коп./кВтг), на мою думку, більшою мірою спричинено адаптацією гравців (як покупців так і продавців) до нового ринкового середовища. По-друге, це ще один доказ старого постулату, що ринок — це є живий організм, який не можна порівнювати з зарегульованим форматом", - написав Маляр.

Представник компанії D.Trading також повідомив, що обсяг торгів в Острові Бурштинської ТЕС на 6 липня був на середньостатистичному рівні 9 млн кВтг. Ціна на базовий графік поставки склала 161,1 коп./кВтг.

"Слід відмітити низьке коливання цін на baseload в даній ціновій зоні за тиждень (160,8 – 162,7 коп./кВтг). Для порівняння на цьому тижні контракт baseload в Угорщині коштував 57 євро/кВтг (166 коп./кВтг), в Польщі 58 євро/кВтг (169 коп./кВтг)", - написав Маляр.

Маляр також зазначив, що міжнародна спільнота продовжує вітати старт енергреформи в Україні.

Зокрема, керівник інфраструктурних проектів Світового банку Дмитро Глазков відзначив, що ведення в Україні з 1 липня нової моделі енергоринку було повністю підтримано Секретаріатом Енергетичного Співтовариства, а повноцінний запуск ринку відповідає взятим Україною зобов'язанням перед Світовим Банком в рамках Другого Проекту Передачі Електроенергії й ідеям Третього енергопакету ЄС.

Нагадаємо, 1 липня запрацював новий ринок електроенергії, відповідно до ухваленого у 2017 році Верховною Радою Закону України "Про ринок електричної енергії". Згідно з законом, нова модель передбачає запровадження таких сегментів як ринок двосторонніх договорів, ринок "на добу наперед", внутрішньодобовий ринок, балансуючий ринок.

Українські Національні Новини

Економіка