kontsentratsiya-tekhniki-rf-bilya-ukrayini-syagnula-bezpretsedentnikh-masshtabiv-informatsiyu-pro-neyi-namagayutsya-prikhovati-analitiki

Концентрація техніки РФ біля України сягнула безпрецедентних масштабів, інформацію про неї намагаються приховати – аналітики

 • 29196 переглядiв

КИЇВ. 30 грудня. УНН. Росія і далі нарощує бойові сили та техніки біля українського кордону та на території окупованого Криму, водночас намагаючись протидіяти збиранню інформації про пересування своїх військ. Про це повідомляють аналітики Conflict Intelligence Team у своєму останньому звіті, пише УНН.

Цитата

"На тлі оголошень про майбутні переговори зі США, НАТО та ОБСЄ перекидання російських сил до кордонів продовжується. У відкритих джерелах ми можемо спостерігати, як збільшуються вже виявлені табори, виникають нові, а склад техніки, що перекидається, розширюється: до танків і самохідних знарядь додалися зенітні ракетні комплекси. Крім того, посилилася протидія збору інформації про перекидання частин", - йдеться у звіті CIT.

Деталі

За їх даними, поїзди з військовими вантажами фактично зникли з видачі АСОУП РЖД - бази РЖД, і встановити походження та пункт призначення того чи іншого ешелону найчастіше вдається лише за непрямими ознаками. За припущенням опитаних CIT осіб, які мають досвід роботи з АСОУП РЗ, поїзди з військовою технікою, а також ряд залізничних станцій могли вивести в окремий контур на вимогу спецслужб.

Проте припинити публікацію відео з військовою технікою в соціальних мережах неможливо, зазначають аналітики, і свій звіт вони ґрунтуються переважно на ній.

Так, повідомляється, що найбільш активне перекидання військ за останній місяць спостерігалося в областях на північний схід від українського кордону. За даними CIT, великі місця зосередження російських сил спостерігаються у Клинцях та Климово Брянської області, менш ніж за 50 кілометрів та 10 кілометрів від кордону з Україною відповідно.

Зазначається також, що в останні тижні в Брянській області стали з'являтися кошти армійської ППО, зокрема в Брянську 28 грудня було знято транспортні машини 9Т229, які перевозять ракети зенітних ракетних комплексів «Бук-М1». Ще один бук помітили на полігоні "Погоново" Воронезької області.

Крім виявлених раніше місць накопичення техніки, дослідники виявили як мінімум одне нове: на полігоні «Заїжджі Двори» в Курській області: як мінімум кілька ешелонів прямували на станцію Отрешково з Ленінградської області, що знаходиться поблизу, де дислокується 6-а загальновійськова армія Західного військового округу.

Повідомляється і про продовження нарощування військової присутності Росії у Криму. Радіолокаційні знімки демонструють, що з 4 по 8 грудня кількість техніки в селищі Новоозерне збільшувалася, а до 28 грудня почало зменшуватися, що говорить про те, що машини перекидають в інше, поки що не встановлене місце, пишуть аналітики. На інших супутникових знімках Maxar видно, що з жовтня до 13 грудня техніка прибула на базу 133-ї бригади матеріально-технічного забезпечення в Бахчисараї (160 кілометрів від кордону Херсонської області).

Також передбачається, що у Крим, як і у Воронезьку та Брянську області, перекидають армійське ППО.

"Підбиваючи підсумок цих переміщень, можна зробити висновок, що до Нового року концентрація техніки біля кордонів з Україною та в Криму досягла безпрецедентних масштабів, швидше за все, перевищивши квітневі показники. Тоді були задіяні в основному дві армії (41-а та 58-а), а зараз до них додалися сили до 3-х армій (1-а танкова, 2-а, 6-а), а також, ймовірно, сухопутні сили Північного флоту. Крім танків, артилерії та інших бойових машин ми спостерігаємо перекидання техніки та засобів ППО. На тлі дедалі різкішої риторики російських офіційних осіб це викликає значні побоювання, що наказ про початок операції на підконтрольній території України може надійти найближчими тижнями", - пишуть у CIT.

Водночас зазначається, що є ознаки того, що підготовка до операції не завершена, а якщо вона почнеться, то буде не настільки масштабною, як припускають деякі аналітики та публіцисти. Про це свідчить, зокрема, порівняно небагато техніки десантних частин. У квітні перекидання десантних елементів було набагато масовішим.

Крім того, наголошується на відсутності ознак масової мобілізації на території Росії.

“Кадри військових зборів, швидше за все, відносяться до підготовки Бойового армійського резерву країни (БАРС), який формується на добровільній основі і найближчими місяцями навряд чи досягне оціночних цифр 100 000 осіб. Варто додати, що цих резервістів готують для оперативного поповнення регулярних частин та формування з'єднань з мобілізації, але не для несення окупаційної служби. Для останньої більш підготовлені сили військової поліції (що отримали відповідний досвід у Сирії) та Військ національної гвардії (які також діяли в Сирії та мають досвід придушення акцій протесту), проте переміщення цих сил поки що не спостерігається», - йдеться у звіті.

Додамо

Українська влада та західні партнери останнім часом звертають увагу на загострення Росією ситуації з безпекою на Донбасі, нарощування російських сил уздовж кордону з Україною, небезпеку нового російського вторгнення та посилення російської дезінформації.

Головна вимога Путіна полягає в гарантіях від США та їхніх союзників, що НАТО не розширюватиметься далі на схід і не розгорне там системи озброєння, які Росія вважає загрозою.

На тлі цього президенти Росії та США Володимир Путін та Джо Байден 7 грудня провели двосторонні переговори через відеозв'язок, які тривали дві години.

Як заявив радник США з національної безпеки Джейк Салліван на брифінгу за підсумками переговорів Путіна та Байдена, Джо Байден не пішов на поступки Володимиру Путіну щодо гарантій не дозволити Україні вступити до НАТО.

15 грудня Генсек НАТО Єнс Столтенберг повторив РФ: Україна та Грузія мають право обирати власні альянси, а "сфери впливу" — вже історія.

17 грудня Росія надіслала США та НАТО пропозиції щодо безпеки у Східній Європі, які, на її думку, необхідні для ослаблення напруженості навколо України. Вимоги Москви включають заборону вступу України до НАТО, вето Кремля на розміщення військових сил НАТО в колишніх радянських республіках та припинення військових навчань поблизу її кордонів.

Генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Альянс отримав останні "пропозиції" Росії, і такий діалог має відбуватися у консультації з європейськими партнерами НАТО, такими як Україна.

Радник Білого дому з національної безпеки Джейк Салліван у телефонній розмові з помічником президента Росії Юрієм Ушаковим заявив, що США готові вести переговори з Кремлем як безпосередньо, так і через Раду Росія-НАТО та по лінії ОБСЄ. Але Москва має зняти занепокоєння Заходу щодо нарощування її військового потенціалу на кордоні з Україною.

У Держдепартаменті США зазначили, що Сполучені Штати планують розпочати переговори з Росією щодо гарантій європейської безпеки в січні, щоб знизити напруженість навколо України, спричинену розміщенням російських військових на її кордоні.

Українські Національні Новини

Політика