minekonomiki-prognozuye-blizko-4-rostu-ekonomiki-ukrayini-tsogo-roku

Мінекономіки прогнозує близько 4% росту економіки України цього року

 • 16047 переглядiв

КИЇВ. 7 липня. УНН. У Міністерстві економіки прогнозують близько 4% росту економіки у 2020 році з інфляцією до 8%. Про це повідомив перший віце-прем’єр — міністр економіки України Олексій Любченко під час свого виступу на Всеукраїнському форумі “Україна 30. Міжнародна політика”, передає УНН.

Він зазначив, що для України цей і наступний роки будуть роками відновлювального зростання.

Цитата:

"Ми прогнозуємо близько 4% росту економіки, реальної економіки у цьому році. Інфляція залишиться у межах прогнозованих тенденцій – до 8%, буде збережено цінову та валютно-курсову стабільність", - сказав голова Мінекономіки.

Деталі

Любченко зауважив, що з початку 2020 року українська економіка опинилась у новій системі координат, пов’язаних із глобальною пандемією COVID-19.

"Якщо мова йде про стратегічну перспективу до 2030 року, наше завдання - структурна модернізація економіки, яка заснована на інноваціях та технологіях, адаптивна до потреб глобальних конкурентних викликів", - підкреслив Любченко.

Він наголосив, що драйвером на наступні роки для України є інвестиції в фундаментальну науку та людський капітал. "Це цифровізація. Цифровізація різних секторів економіки і, ще раз наголошую, інвестиції у людський капітал", - зазначив міністр.

Також урядовець торкнувся теми Експортної стратегії України.

"Уже зараз, у найближчій перспективі можна побачити виклики, не відреагувавши на які, Україна залишиться за межею нових економічних інтеграційних процесів. Я маю на увазі центрально-європейську інтеграцію, в яку залучені Польща, Румунія, Чехія, Словаччина, Хорватія та доєдналися також країни Балтії. Україна ще мало долучена до цього процесу, але з точки зору і економічних перспектив, і безпекового контексту, з точки зору інвестицій – це новий перспективний проект. Ми повинні повернутися і до Чорноморського об’єднання, і до "Люблінського трикутника" – особливо розширити цей формат у сфері економіки, інфраструктурних проектів та багато інших речей", - наголосив Любченко.

Міністр зазначив, що від того, чи знайде Україна місце для себе в цих нових інтеграційних об’єднаннях, буде залежати перспектива держави.

"Якщо ми хочемо бути інтегрованими у світові економічні процеси, ми повинні мати тісні стосунки і у напрямку Сходу, і у напрямку Заходу. Перебуваючи на перетині кількох транзитних коридорів, Україна має стати ефективним, швидким та найдешевшим інфраструктурним хабом для обслуговування глобальних торговельних і виробничих операцій. І це також завдання для нової Експортної стратегії України. У чинну Стратегію було закладено дві фундаментальні цілі – створення Експортно-кредитного агентства (ЕКА) та Офісу з просування експорту", - розповів Любченко.

Також, "у контексті економічної безпеки та зовнішніх викликів" він наголосив на "своєчасності та важливості законопроекту про деолігархізацію".

Доповнення

У квітні Національний банк України погіршив прогноз зростання реального ВВП України у 2021 році з 4,2% до 3,8%. У 2022‒2023 роках зростання економіки буде близьким до 4%.

В оновленому макропрогнозі Мінекономіки погіршило очікування росту реального ВВП у 2021 році з 4,6% до 4,1%, у 2022 році - з 4,3% до 3,8%.

МВФ очікує зростання ВВП України цього року на 4%.

Українські Національні Новини

Економіка