nafta-brent-nablizilasya-do-60-dol-za-barel

Нафта Brent наблизилася до 60 дол. за барель

 • 13385 переглядiв

КИЇВ. 8 лютого. УНН. Ф'ючерси на нафту марки Brent з постачанням у квітні у понеділок зранку під час торгів зросли в ціні до 59,96 долара за барель, передає УНН з посиланням на дані Bloomberg.

За даними видання станом на 8:03, вартість ф'ючерсів на нафту марки Brent піднялася на 1,04%.

При цьому ціна березневих ф'ючерсів на нафту марки WTI зросла до 57,48 долара за барель, додавши 1,11%.

Деталі

У понеділок ціни на нафту виросли: ф'ючерси на нафту марки Brent наблизилися до 60 доларів за барель, чому сприяло скорочення пропозиції серед основних виробників і надії на подальші заходи економічного стимулювання США для підвищення попиту, пише Reuters.

Нафта Brent перед цим досягала 60 доларів 20 лютого 2020 року. Ф'ючерси на нафту марки WTI подорожчали до найвищого рівня з січня минулого року.

Що було раніше

5 січня ОПЕК і союзні нафтовиробники, включаючи Росію, домовилися про параметри скорочення видобутку нафти в лютому і березні, яке спочатку становитиме - до 7,125 млн барелів на добу.

Нагадаємо, світовий ринок нафти 9 березня 2020 року пережив "чорний понеділок" - найбільше різке падіння цін з 1991 року з початком війни у Перській затоці. Після цього на ринку нафти сталося ще кілька обвалів цін - на тлі ситуації з коронавірусом і обмежень через пандемію у найбільших економіках світу, залишаючи ринок перевантаженим різким зниженням попиту і надмірним надлишком нафти.

12 квітня 2020 року країни-члени ОПЕК+, у тому числі РФ, домовилися скоротити видобуток нафти в умовах пандемії.

Укладена угода ОПЕК+ про скорочення видобутку передбачала обмеження видобутку до кінця 2020 року на 7,7 млн барелів на добу. У квітневій угоді ОПЕК+ виробникам було запропоновано скорочення видобутку до 5,8 млн барелів на день з початку 2021 року до кінця квітня 2022 року. Утім, умови змінили на зустрічі 3 грудня 2020 року.

Країни ОПЕК+, у тому числі РФ, 3 грудня минулого року домовилися залишити в силі обмеження на видобуток нафти, які діяли з весни 2020 року. Однак, з певними послабленнями - відповідно до нових домовленостей, з початку 2021 року обмеження зміняться: у січні учасники альянсу зможуть збільшити видобуток нафти на 500 тис. барелів на добу. Умови угоди будуть переглядатися щомісяця, відзначає ВВС.

Українські Національні Новини

Економіка