nafta-dorozhchaye-na-tli-padinnya-dolara-i-politiki-opek

Нафта дорожчає на тлі падіння долара і політики ОПЕК+

 • 1010105 переглядiв

КИЇВ. 2 лютого. УНН. Ф'ючерси на нафту марки Brent з постачанням у квітні у четвер під час торгів зросли в ціні до 83,21 долара за барель, повідомляє УНН з посиланням на дані торгів.

За даними Bloomberg станом на 8:38, вартість ф'ючерсів на нафту марки Brent піднялася на 0,45%.

При цьому ціна лютневих ф'ючерсів на нафту марки WTI зросла до 76,86 долара за барель, додавши 0,59%.

Деталі

Ціни на нафту відновилися в четвер після падіння на попередній сесії, оскільки слабший долар повернув апетит до ризикових активів, а рішення ОПЕК+ про продовження скорочення видобутку допомогло послабити побоювання з приводу надмірної пропозиції, відзначає Reuters.

Обидві марки впали в ціні більш ніж на 3% за ніч після того, як дані уряду США показали значне збільшення запасів нафти та нафтопродуктів.

ФРС у США підвищила цільову відсоткову ставку на чверть процентного пункту в середу. Індекс долара США впав до нового дев'ятимісячного мінімуму у четвер у відповідь на м'якіші прогнози щодо підвищення ставки.

Група ОПЕК+ у середу залишила в силі узгоджені торік рівні скорочення видобутку на тлі надій на вищий попит у Китаї та невизначені перспективи постачання з росії. ОПЕК+ погодилася скоротити свій видобуток на 2 мільйони барелів на добу, що становить близько 2% світового попиту з листопада минулого року до кінця 2023 року, щоб підтримати ринок.

Ціни також зростають на тлі заборони Євросоюзу на російські нафтопродукти з 5 лютого. За словами дипломатів, у п'ятницю країни ЄС прагнутимуть досягти угоди щодо пропозиції Єврокомісії встановити стелю цін на російські нафтопродукти після того, як рішення було відкладено в середу через розбіжності між державами-членами. Минулого тижня Єврокомісія запропонувала, щоб з 5 лютого ЄС встановив стелю цін на рівні 100 доларів за барель на преміальні російські нафтопродукти, такі як дизельне паливо, та на рівні 45 доларів за барель на товари зі знижкою, такі як мазут.

Українські Національні Новини

Економіка